potravinárskych výrobkov nedaril, jednoducho v posledný deň jarmoku svoje stánky nerozložili.
"Nemáme pitnú vodu. Mesto nie je schopné zabezpečiť ani len to a potom príde hygienička a máme problém," posťažoval sa jeden z predávajúcich. Iný názor má majiteľ stánku s občerstvením odvedľa. Ten je presvedčený, že každý, kto chce predávať na jarmoku, má mať potrebné vybavenie. "To nie je len tak. Celý rok sa zaoberá niečím iným a potom si na dva dni vyberie dovolenku a ide predávať na trh. Ja sa tomu venujem 36 rokov a viem, že mám mať vodu a aj ju mám. Ten od vedľa mi síce zoberie zákazníkov, ale nie je to profesionál. Veď ani nevie, akú klobásu predáva," hovorí Bohdan Najda, prisťahovalec z Ukrajiny, žijúci v Humennom, ktorému sa nepáči, že mesto povolí predávať aj amatérom, ktorí "ukradnú" tržbu profesionálnym predajcom.
Podľa informácii ďalších predávajúcich stojí vedro vody z mestských záchodov desať korún. To sa samozrejme väčšine z nich nepáči. "Všade, kde predávame, vodu zabezpečí mesto, len tu za ňu platíme," usmieva sa už spomínaný sused Humenčana, ale meno či fotografiu odmietne. Rovnako jeho sťažnosti na praktiky miestnej hygieničky nemajú konca kraja. Na otázku, či spĺňa podmienky hygieny, len pokrčí plecom a s úsmevom obslúži ďalšieho zákazníka. Rukou podaný chlieb, či uschnutá horčica je len maličkosť, ktorú si podľa neho netreba všímať. "Potrebujete účtenku? A načo? Kto vám to preplatí?" povie a obchod je ukončený.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer