priestoroch zariadenia je schránka, do ktorej môže každý, či už pacient, alebo zamestnanec nemocnice, vhodiť písomnú správu. Každú posudzuje M. Faško individuálne bez ohľadu na to, či je podpísaná, alebo anonymná.
Ako hovorí, "častokrát sú tam uvedené výsostne osobné údaje, informácie súkromného charakteru. Nik sa však nemusí obávať ich zneužitia, pretože k schránke mám prístup iba ja a garantujem ochranu údajov".
Cieľom takého spôsobu komunikácie je riešiť problémy, nezanedbávať ich, nezamlčovať. Hneď na začiatku, vo februári, vybral riaditeľ zo špeciálnej schránky písomný podnet, na základe ktorého po prešetrení prišiel o zamestnanie jeden pracovník. Nie tak dávno zase vedenie vyriešilo problém, na ktorý upozorňovali pacienti čoraz častejšie. Sociálne zariadenia v nemocnici. Ich interiér rozkrádali zlodeji a "sociálky" vyzerali stále horšie.
Aj na základe sťažností pacientov nemocnica sociálne zariadenia zrekonštruovala. "Nepopieram, že sú sťažnosti pacientov, ktoré sa riešia aj na úrovni ministerstva, ale o každom probléme treba otvorene hovoriť," tvrdí riaditeľ.
Do schránky prispievajú aj zamestnanci. "To sú informácie o bežných pracovno-právnych vzťahoch, eventuálne medziľudských vzťahoch".
Schránku zaviedol riaditeľ začiatkom februára, keď sa pôvodná neziskovka transformovala na Revúcku medicínsko humanitnú neziskovku, Nemocnicu s poliklinikou. Prioritnou úlohou, ktorú si vedenie dalo, bol zdravotnícka starostlivosť na vysokej úrovni a slušné správanie sa personálu k pacientom. Dokladuje to aj pracovný poriadok, zdôrazňujúci etické princípy.
Autor: ela
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer