športovisko. Keďže je tu nespochybniteľná náväznosť na letné kúpalisko, pri spočítavaní strát sa vychádza aj z jeho prevádzkovania. Isté však je, že možnosť korčuľovania stojí mesto ročne okolo 1,3-milióna korún.
"Otvárali sme 13. novembra, skončíme po prvom marcovom týždni. Zvyčajne sme otvorení do konca februára, no teraz sme to preložili hlavne kvôli jarným prázdninám, ktoré má východoslovenský kraj práve v ten týždeň," povedal vedúci zimného štadióna Ivan Štiglitz.
Hoci je klzisko stratové, ľadová plocha zimného štadióna je využitá naplno. V pracovné dni ho dopoludnia využívajú deti základných škôl. "Hluché obdobie nastane len medzi trinástou a pätnástou hodinou, keď je pre spomínané školy už neskoro a pre tých, ktorí pracujú, ešte privčas," hovorí I. Stiglitz.
Po pätnástej hodine už na ľadovú plochu nastupujú členovia z rožňavského hokejového klubu, pracovníci rôznych firiem a súkromné družstvá, holdujúce hokeju. Klzisko tak dostane zabrať až do večerných hodín. Prenájom ľadu pre školy stojí na jednu hodinu 350 korún a pre súkromné účely je táto suma 880 korún. Víkendové predpoludnie patrí športovým klubom, ich tréningom a stretnutiam, popoludnia sú určené verejnosti.
"Z tohto je vidieť, že štadión je plne obsadený a vyťažený. Jeho stratovosť však závisí aj od počasia. Ak je teplo, minieme na elektrickú energiu viac peňazí, pretože musíme mraziť. V prípade mrazov je to samozrejme naopak," vysvetlil I. Štiglitz.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer