riaditeľov škôl po otvorení obálok s otázkami, viedli k telefónom, kde sa snažili dovolať na čísla Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ). Dovolať sa tam bol však pomerne problém a Obchodnej akadémií (OA) v Rožňave sa to podarilo doslova až na poslednú chvíľu. "Áno, je pravda, že sme boli v rozpakoch pri maturitnej otázke, ktorej zadanie sa týkalo úvahy na citáty Tycha de Brahe, alebo Sartra. Nebolo tam jednoznačne zadefinované, či sa majú žiaci zaoberať jedným z týchto výrokov, alebo oboma," uviedol riaditeľ OA v Rožňave Viktor Baláž. Podľa jeho ďalších slov, sa okamžite snažil skontaktovať so ŠPÚ na kontaktných číslach, ktoré boli priložené k otázkam. "Nedalo sa dovolať, stále tam mali obsadené. Nakoniec sa nám to podarilo o päť minút osem a mohli sme začať maturovať," hovorí V. Baláž, ktorý zároveň na margo obtiažnosti zadaných tém dodal, že sa dali zvládnuť. "Neboli to náročné témy, až na Vysoké Tatry. Ten, kto nepoznal dobre problematiku a súvisiace údaje, mohol ťažko niečo poriadne napísať".
Poznámka pod čiarou, ktorá by vysvetľovala, či má študent písať o jednom, alebo o oboch citátoch zadaných osobnosti histórie, chýbala aj študentom Gymnázia P. J. Šafárika v Rožňave. "Študenti nejasnosti riešili priamo s predsedom skúšobnej komisie. V tejto dobe neviem, či písali o oboch, alebo len o jednom, nakoľko sú písomky uzamknuté v trezore," uviedol riaditeľ gymnázia Jozef Matis.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer