rožňavskej polície zistili, že páchateľom je 22-ročný pracovník autoumyvárne. Ten istý, ktorý začiatkom mesiaca nahlásil, že ho v práci prepadol neznámy páchateľ a ukradol mu okrem mobilného telefónu aj 34-tisícovú tržbu z pokladne. Policajtom ešte povedal, že ho lupič ohrozoval krátkou guľovou zbraňou a vyzýval ho, aby mu dal peniaze.
Muži zákona zistili, že lúpež nafingoval spolu s 21-ročným nezamestnaným Rožňavčanom. K skutku sa chlapci priznali a časť z ukradnutej sumy, 25-tisíc korún aj dobrovoľne vydali. Zvyšok stihli minúť pre vlastnú potrebu. Plynovú pištoľ, o ktorej hovorili pri fingovanej lúpeži, zahodili.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer