inštitúcií. Nadchádzajúci workshop, ktorý sa na Mestskom úrade v Revúcej uskutoční 10. októbra, má za cieľ spojiť viacero inštitúcií v kraji, ktoré sa tak na mieste dohodnú na konkrétnych plánoch a aktivitách do budúcnosti. Cieľom stretnutia je poskytnúť ľuďom, ktorí sa dennodenne stretávajú s rizikovou skupinou obyvateľstva konkrétne rady. Napríklad ako postupovať v prípade, keď pedagóg zisti, že ma v triede dieťa pod vplyvom drog, za kým má ísť, koho osloviť.
"Keď učiteľ v škole vidí na žiakovi príznaky, často nevie, ako sa zachovať. Chceme dosiahnuť to, aby v prípade, že odhalíme drogovo závisle dieťa, mohli okamžite nastúpiť na riešenie problému policajti, psychológ, lekár a podobne. Musíme sa napríklad dohodnúť s políciou, že ak sa niečo stane, dokážu zabezpečiť svoj príchod na miesto okamžite, bez toho, aby sa pol dňa čakalo na auto, či podobne," hovorí koordinátor prevencie kriminality mesta Revúca Ľuboslav Kučerák.
Na stretnutie pozval aj zástupcov pedagogicko-psychologickej poradne (PPP), metodického centra, Krajského úradu, či centra poradensko psychologických služieb. Zástupcovia vymenovaných inštitúcií síce neprichádzajú s mládežou dennodenne do kontaktu, no môžu poskytnúť praktické vedomosti pedagógom v školách. Jedným z hostí, ktorí prednesú svoje odborné príspevky je aj Ľubomír Tichý z Krajskej PPP v Banskej Bystrici. Z jeho informácií sa tak v Revúcej dozvedia akým spôsobom by sa dalo legalizovať testovanie detí na prítomnosť drog. Toto testovanie je z mnohých zákonných dôvodov problematické, nakoľko škola musí prihliadať na zákon o ochrane osobností.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer