Jelšava/Lubeník - Na viac ako hodinu zablokovali cestu medzi Jelšavou a Lubeníkom v okrese Revúca dve havarované autá. Okolo obeda do seba čelne
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
narazili. Výsledkom sú ťažké zranenia vodiča Škody Fabie combi s prešovským evidenčným číslom a šoférky Škody Octavie s bratislavským číslom. Vodiča odviezol ešte včera vrtuľník do Banskej Bystrice s komplikovanými zlomeninami oboch nôh. Žena vyviazla so zlomeninou kľúčnej kosti.
"Bol som na mieste zrejme len pár minút po nehode. Z áut sa ešte dymilo. Ale čo tam dorábali okoloidúci šoféri, to ma, mierne povedané, rozčarovalo. Namiesto toho, aby volali záchranku, len hundrali, že nemôžu prejsť a že teraz budú niekam meškať. Medzitým, ako nadávali, sa z havarovaných áut snažili vyliezť obaja šoféri. A nikto sa nemal k tomu, aby im pomohol, len sa prizerali," neskrýval pohoršenie Milan K., ktorý v kolóne čakajúcich áut pobudol aj so svojou rodinou vyše hodiny.
Premávka zastala v oboch smeroch. Šoféri z totálne rozbitých áut boli pri vedomí. "Je zázrak, že vôbec prežili, veď tie autá majú úplne zlikvidované predné časti".
Okolnosti nehody zatiaľ nie sú známe a vyšetruje ich polícia. Služobné autá však zrejme do seba narazili, lebo jeden zo šoférov išiel prirýchlo. Vinník ešte nie je známy. Šoférka podľa policajných informácií alkohol pred jazdou nepožila, vodičovi zobrali na test krv. Prípadom sa zaoberajú revúcki „dopraváci" z OR PZ v Rimavskej Sobote.
Autor: ela
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer