dalo takpovediac krájať. Kým primátor tvrdí, že poslanci svojim konaním brzdia vývoj mesta a bránia vstupu akéhokoľvek investora, tí naopak, jeho tvrdenia popierajú. Spory ohľadom rozhodovania o mestskom majetku vyústili do moratória, ktoré hovorí o zákaze predaja strategického mestského majetku do odvolania. Medzi strategický majetok sa tak podľa poslancov zaradilo plážové kúpalisko i skládka tuhého komunálneho odpadu.
"Istá anglická firma, s ktorou som rokoval, má záujem o kúpu plážového kúpaliska. Investovali by do výšky 200-miliónov korún a spravili by z neho vyhľadávané rekreačné stredisko. Žiaľ, medzi poslancami MZ a mnou sú diametrálne rozdiely v chápaní potreby investovania," hovorí primátor Dubovský. Podľa jeho slov mu na osobnom stretnutí dala anglická firma, meno ktorej zatiaľ odmietol prezradiť, veľmi slušnú ponuku. Plážové kúpalisko malo mať v budúcnosti celoročnú prevádzku, dokončili by sa vrty teplej vody a podobne.
Slová primátora podporil aj jeho zástupca Július Mesároš. "Ja jediný som hlasoval proti moratóriu. Traja poslanci sa zdržali a zvyšných deväť hlasovalo za. Na zastupiteľstve som sa však nedozvedel, prečo moratórium, aký majú na to dôvod," vysvetľuje zástupca primátora. "Konanie poslancov brzdí činnosť v meste, nevieme sa v ničom pohnúť dopredu, nerozumiem tomu, prečo to robia," hovorí J. Mesároš. Zároveň však vyťahuje informáciu, ktorá sa v rozhovore so všetkými zainteresovanými objavuje pomerne často. "Zvolebnieva sa na komunálnej úrovni," konštatuje J. Mesároš. Poslanec MZ Ladislav Lax, ktorý zo všetkých poslancov moratórium presadzoval podľa zástupcu primátora najviac, má však na vec iný názor. "Chceme, aby mesto bolo aj naďalej majiteľom kúpaliska. Keď vedia nájsť peniaze iní, budeme musieť aj my. Mesto musí hospodáriť tak, aby sa to oplatilo aj nám," uviedol na margo možnosti predaja. Zároveň však uvádza, "o žiadnom investorovi zatiaľ nevieme. Primátor nám len povedal, že bol v Anglicku, my sme mu tú cestu ani neodsúhlasili, no výstup, o čo ide, aké sú možnosti a podobne, nám v písomnej podobe doposiaľ nepredložil," tvrdí L. Lax.
Jeho kolega, poslanec Ján Daniš dodáva, že mesto má s investormi zlé skúsenosti. "Po Tornali sa rozpráva i o tom, kto bude po voľbách prevádzkovať kúpalisko. Pripúšťam, že zatiaľ sú to len nepodložené klebety. Je pravdou, že bez odsúhlasenia poslancov sa nesmie predať žiaden majetok, ale poistili sme sa aj moratóriom. Je pred voľbami, poslancom i primátorovi končí mandát, chceme sa preto vyhnúť tomu, aby o nás v meste hovorili, že sme rozpredali pred voľbami mestský majetok," povedal. J. Daniš. Poslanci však zároveň dodali, "ak príde na stôl konkrétna podoba návrhu investícií od investora, budeme o veci premýšľať. Moratórium nie je vec konečná".
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer