Slnko: 25. 9. 2006 -východ 6 h 28 min, západ 18 h 29 min. 1. 10. 2006- východ 6 h 37 min, západ 18 h 17 min. V priebehu tohto týždňa sa deň skráti o 21 minút.
Mesiac: 30. 9. o 13 h 06 minúte - Mesiac v prvej štvrti. Vychádza o 15 h 10 minúte a zapadá o 22 h 28 minúte.
Planéty: Merkúr je pozorovateľný na rannej oblohe, nízko nad severovýchodným obzorom v súhvezdí Blížencov. Venuša je pozorovateľná na rannej oblohe nad severovýchodným obzorom v súhvezdí Blížencov. Mars je pozorovateľný na večernej oblohe nízko nad západným obzorom v súhvezdí Leva. Jupiter je pozorovateľný na večernej oblohe nad juhozápadným obzorom v súhvezdí Váh. Saturn je pozorovateľný veľmi nízko nad východným obzorom na rozhraní súhvezdí Raka a Leva.
Zem - pokračovanie: Zem je jedinou planétou, ktorej povrch pokrýva voda. Z povrchu Zeme, 510 069 000 štvorcových kilometrov , voda zaberá viac ako 70 percent. Oceány spolu s kontinentmi a atmosférou utvárajú biosféru prostredie, v ktorom vznikol život. Vzdušný oceán obklopujúci Zem sa skladá prevažne z molekúl dusíka 78 percent a kyslíka 21 percent. Zvyšok tvoria vzácne plyny, oxid uhličitý a vodík s héliom. Spodné vrstvy atmosféry sú presýtené vodnými parami, ktoré sa kondenzujú na prachových časticiach a utvárajú oblaky. Prvý primitívny život vznikol na Zemi krátko pred 4 miliardami rokov. Bolo to v čase, keď na Zemi bol ešte voľný vodík. Bez vodíka by neboli mohli prebehnúť chemické reakcie nutné pre vznik organických látok. Voľný kyslík sa, naopak, v atmosfére objavil až omnoho neskôr. Je totiž produktom živej hmoty - rastlín. Z časti kyslíka sa časom slnečným žiarením utvorila ozónová vrstva, ktorá začala chrániť povrch Zeme pred životu škodlivým ultrafialovým žiarením. Atmosféra sa postupne začala obohacovať o dusík z rozkladu organických látok. Počas prvých dvoch miliárd rokov sa tak utvorili špecifické podmienky pre rozvoj vyššej formy života na Zemi. Na konci tohto obdobia sa atmosféra Zeme začala podobať dnešnej.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer