6-metrového mostu v Rožňave a vyviazol bez jediného zranenia! Dokonca pomáhal chlapom vyťahovať kamión z cesty, na ktorú spadol.
"Je celý, veď sa pozrite!" neveril vlastným očiam naradostený kolega vodiča z Maďarska, keď prišiel na miesto nehody. Pod nadjazdom bola kopa šrotu a kabína, pomliaždená na vodičovej strane, neveštila nič dobré. "Dostal šmyk, lebo bola poľadovica," vysvetľoval kolega zaneprázdneného účastníka hrozivo vyzerajúcej havárie. Pobehoval zo strany na stranu a pomáhal odstraňovať vrak. Môže si povedať, že sa druhýkrát narodil.
Príčina nehody o 04.55 však nebola len v zľadovatenej vozovke. V tú istú minútu havaroval na tom istom mieste aj ďalší kamión a Maďar idúci za ním chcel len zabrzdiť, aby do neho nenarazil. Smeroval od Plešivca na Košice tak, ako pred ním idúci 24-ročný Zvolenčan. Keď kamión zo Zvolena dostal šmyk a narazil do zvodidiel, Maďar zabrzdil a takisto dostal šmyk. Ale kým Zvolenčan zastal len na zvodidlách, Maďar také šťastie nemal a rovno prerazil časť zábradlia. Z cesty I. triedy 1/50 spadol na cestu 1/67. Zo šesťmetrovej výšky. Na jeho kamióne je 600-tisícová škoda, na kamióne Zvolenčana 100-tisícová. Kým cestári osadia nové zábradlie, bude na moste provizórne.
Zasahovali všetci nehodovkári a záchranári
Lipovník/Gombasek - V ten istý čas, ako k nehode na moste v Rožňave, vyrážala ďalšia skupina záchranárov medzi Lipovník a Jovice, kde havaroval na mokrej vozovke 21-ročný Rožňavčan na VW Golf. Dostal šmyk a narazil do dopravnej značky. Vyviazol bez zranení, škody odhadli na 40-tisíc korún.
Poľadovica a neopatrná jazda narobila vodičom problémy aj na ďalšom rizikovom moste, pri Gombaseku, ktorý je známy smrteľnými nehodami po zrútení áut. Našťastie, včera o 6.50 skončila „len" niekoľkými zraneniami. Šoférka Daewoo Nexia, 24-ročná žena z Gemerskej Hôrky smerovala od Plešivca na Rožňavu. Na moste dostala šmyk, prešla do protismeru a čelne sa zrazila s minivanom značky VW s 20-ročným Košičanom za volantom. Vodička Daewoo utrpela spolu s 18-ročnou spolujazdkyňou zranenia, z ktorých sa budú liečiť 7 a 10 dní. Spolujazdec vodiča VW, 21-ročný Košičan sa bude liečiť približne tri týždne. Vodičke zadržali policajti vodičský preukaz.
Ani jeden šofér nepožil alkohol, celkové škody odhadli na 150-tisíc korún. Polícia a záchranárske zložky vzhľadom na včerajšiu intenzitu havárií upozorňujú na opatrnosť a prispôsobenie jazdy stavu vozovky a na nutnosť prezuť letné pneumatiky na autách za zimné. "Do včerajška sa 'prezulo' len 15 až 20 percent vodičov. Budú chodiť asi do Vianoc, nechávajú si to na poslednú chvíľu," skonštatovali v jednom zo servisov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer