neúspešných kandidátov na primátora Rožňavy, 43-ročný strojný inžinier Dušan Pavlík (na fotografii). V komunálnych voľbách v roku 2002 viedol tesný súboj s doterajším primátorom Františkom Kardošom práve on. Rozdiel medzi víťazom a D. Pavlíkom bol vtedy len 287 hlasov! V sobotňajších voľbách však D. Pavlík dostal o 309 hlasov menej, než pred štyrmi rokmi. Napokon skončil za Vladislavom Laciakom a Františkom Kardošom ako tretí s počtom hlasov 1265. Pre jeho voličov to bolo sklamanie a znovuzvolený poslanec mestského zastupiteľstva sa netají tým, že je sklamaný aj on. Jeho métou bolo získať aspoň toľko hlasov, ako pred štyrmi rokmi. Vtedy ich bolo 1574. Nestalo sa tak a príčin môže byť viac.
"Najskôr to bude v tom, že hlasy sa roztrieštili medzi kandidátov a tých bolo deväť. Ale nejaké hlasy mohla zobrať aj práca v zastupiteľstve počas uplynulých štyroch rokov. Pred štyrmi rokmi som mal inú pozíciu, bol som tam nový. Tie hlasovania v zastupiteľstve pre niekoho nemuseli byť prijateľné," uvažuje D. Pavlík.
Predvolebnú kampaň mal vari najoriginálnejšiu zo všetkých kandidátov. Stretával sa s voličmi na rôznych miestach Rožňavy, podával sa grog, mal pojazdný bilboard, na aute viala zástavka s jeho reklamou, nepoužíval „podpásové" metódy kampane. "Nekomentujem, prečo tí ostatní mali toľko hlasov. Ale keby si niekto dal námahu a zistil by, kto bol vlastne voliť, tak mu z toho vyjde, kde sú tie hlasy. Voliči boli hlavne naši rómski spoluobčania," naráža poslanec na všelijaké podozrenia z kupovania hlasov.
D. Pavlíka mrzí strata volebných hlasov aj kvôli tomu, že podľa neho urobil za predchádzajúce štyri roky niekoľko konkrétnych vecí pre rozvoj mesta. Vymenoval aspoň vybudovanie U-rampy a sfunkčnenie fontány. V predvolebnej kampani obišiel oveľa viac ľudí a miest, než pred štyrmi rokmi. "Ale efekt bol úplne opačný. V niekoľkých obvodoch boli výsledky na primátora a poslancov absolútne nelogické. Nemyslím si, že by niekto čítal volebné programy v Rožňave. Výsledok volieb za to hovorí jasne. Ľudia sú pokryteckí. Ak kandidát vyjde s tým, že Rožňava má vyzdravieť, tak za štyri roky ju tiež mohol liečiť. Však spoluzodpovednosť za to máme všetci, čo sme v zastupiteľstve sedeli".
D. Pavlík zároveň neuznáva argument, "že som ešte príliš mladý. To neobstojí. Práve naopak, to je výhoda. Neviem, na čo ľudia čakajú. Či dôchodcovia majú riadiť mesto..." Poslanec však rešpektuje výsledky a hovorí, že treba počkať na prácu nových poslancov aj primátora.
Pred štyrmi rokmi kandidoval D. Pavlík za OKS. Teraz ako nezávislý. Takže v novom zastupiteľstve bude jedným z deviatich nezávislých. Okrem nich tam budú sedieť piati poslanci za Smer-SD a piati za SMK. "Teraz to jednoznačne vyzerá na stranícke vedenie. Predpokladám, že SMK si bude nárokovať post viceprimátora. Ale to sú len moje úvahy. Logicky vzaté, tieto voľby kopírovali parlamentné voľby a do KSK, tak možno preto. Nechcem nikomu ubližovať, otázka však znie, či vôbec potrebujeme viceprimátora. Lebo Rožňava nemá toľko peňazí, aby musel byť za také peniaze, ako bol doteraz " dal do „pľacu" poslanec dôležitú otázku, okolo ktorej sa špekulovalo aj pred štyrmi rokmi, najmä vzhľadom na nepomer medzi oklieštenými kompetenciami zástupcu primátora a jeho vysokým finančným ohodnotením. Pred štyrmi rokmi očakával D. Pavlík, že mu bude ponúknutý post viceprimátora. "Teraz už neočakávam, a ani nechcem".
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer