policajného šetrenia zatiaľ vyplýva, že muža zrazil neznámy vodič na neznámom vozidle, ktorý z miesta dopravnej nehody ušiel a zranenému neposkytol prvú pomoc. Milanovi spôsobil zlomeninu predkolenia a vnútorné poranenie hrudníka a brucha. Aj napriek snahe pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci sa ho nepodarilo zachrániť.
Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jany Demianovičovej, "vyšetrovateľ nariadil vykonať súdnu pitvu a zároveň začal trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia a neposkytnutia pomoci". Neznámemu vodičovi hrozí za tento čin 5-ročné väzenie.
Policajné anály sa tak naplnili ďalšou smutnou štatistikou. Milan K. však bol predovšetkým človek z vlastným osudom, ktorý mu podľa ľudí z dediny nebol veľmi naklonený. Odkedy sa pred dvomi rokmi vrátil z Nemecka, kde bol na návšteve u svojej sestry, žil sám. V biednej drevenici bez okien a kúrenia. Hoci mal pomerne rozvetvenú rodinu, súrodencov bolo asi trinásť, odmietal ich pomoc.
"Nosili mu jedlo, chceli mu pomôcť, no on to nechcel. Pred dvomi rokmi v zime sa zabarikádoval vo svojom bunkri bez okien, a v skrini si ustlal na starom matraci a handrách. Potom tak ostal ležať. Nemohli sme ho nechať zamrznúť, nuž sme sa ho snažili odtiaľ dostať. Nešlo to. Zavolali sem preto políciu, potom ho poslali na preliečenie na psychiatriu a keď sa vrátil, bol na tom lepšie," spomína jeden z obyvateľov obce.
O Milanovi ľudia hovoria, že aj keď bol čudák, nikdy nerobil problémy, nebil sa, nespíjal, ani nikomu neprekážal. Keď ľudia potrebovali, doviezol im za 10 korún fúrik piesku z potoka, vyrobil skalku, pomohol, kde bolo treba. Poberal sociálnu dávku, no na aktiváciach robiť nechcel. "Nevieme prečo. Ľuďom, ktorí robia na aktivačných, môže obec kúpiť baganče, teplú bundu. Nahovárali ho, aby šiel, no nechcel. Tvrdil len, ja nič nepotrebujem," spomínajú ďalší Nižnoslančania.
V súvislosti s nehodou sa vyskytli otázky, či nebol opitý a nespadol niekomu pod kolesá. "On nepil veľa. Keď mal sociálku, dal si pohárik, ale, že by sa spíjal, to nie," tvrdia ľudia z dediny.
Či Milan v ten osudný večer pil, alebo nie, ukáže pitva. Prípadný alkohol v jeho krvi však nič nemení na tom, že mu človek, ktorý ho zrazil, mal poskytnúť prvú pomoc. Možno by dnes žil.
Polícia prosí občanov, ktorí niečo videli, alebo si všimli auto s rozbitými reflektormi, nech svoje poznatky nahlásia na telefónne číslo 158.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer