Korzár logo Korzár Gemer

Do Tornale príde taliansky investor

Tornaľa - V Tornali by si od prvého februára tohto roku malo nájsť prácu ďalších sedemdesiat nezamestnaných ľudí. Zamestnať ich má talianska textilná

firma Airflight, zaoberajúca sa šitím prevažne dámskej konfekcie pre predajne United Colors of Benetton. Taliani od roku 2004 zamestnávajú v maďarskom Putnoku, ktorý je od Tornale vzdialený asi 20 kilometrov, približne 400 ľudí z mesta a jeho okolia. Hlavne zásah samosprávy má dnes za následok niekoľko desiatok nových pracovných miest v regióne, kde sa hranica nezamestnanosti pohybuje nad dvadsiatimi percentami.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Naši ľudia pracujú v Putnoku takmer päť rokov. Spoločnosť je s ich prácou spokojná a tak došlo k tomu, že sa naplnili počiatočné rokovania o tom, že firma časom otvorí svoju prevádzku aj priamo u nás v meste," vysvetlil primátor Tornale Ladislav Dubovský.

SkryťVypnúť reklamu

Airflight sa usídli vo voľných priestoroch Stredného odborného učilišťa v Tornali. "Škola nie je plne využitá, pretože žiakov je čoraz menej. Firma využije aj zariadenie školy a samozrejme investuje aj do toho svojho. Šancu zamestnať sa hneď po ukončení školy majú jej študenti teraz ešte väčšiu," povedal Dubovský.

Primátor má v zálohe aj ďalšie pracovné miesta pre Tornaľčanov. Po nedávnych naťahovačkách s dnes už bývalým poslaneckým klubom otvoril L. Dubovský dvere do mesta investorom, ktorí na to čakajú už dlhšiu dobu. "Koncom týždňa by sme mali podpísať zmluvu o budúcej zmluve s poľko-rusko-slovensko-českým investorom, ktorý sa zaoberá alternatívnymi vykurovacími zdrojmi. Pripravujeme sa na vstup investora z Belgicka, ktorý podniká v strojárenskej oblasti. Ich vstupom na náš pracovný trh by sme v prvej fáze mohli dať prácu ďalším asi tridsiatim ľuďom," dodal primátor.

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 103 186
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 747
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 554
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 6 890
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 736
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 379
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 668
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 526
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video