slúžiť ako prístupová komunikácia ku skládke stavebného odpadu v lokalite Biely kameň v katastrálnom území Nadabula. Tento krok však poslanec MZ Ľudovít Kossuth považuje za krok vpred k zriadeniu skládky, ktorú občania Nadabuly dlhodobo odmietajú. Ich protesty vo forme petície však, zdá sa, nezabrali a skládka, s ktorou sa mesto "naťahuje" už od roku 2002, kedy bolo schválené aj vypracovanie prvého projektu, napriek tomu bude. Projekt však nateraz zmenil názov. Namiesto skládky inertného odpadu majú na vývoz stavebného odpadu slúžiť terénne úpravy prostredia.
"Absolútne nesúhlasíme, aby sa v katastri Nadabuly čosi ako terénne úpravy vôbec konali. Viem, čo má obsahovať skládka. Ak tam budú len terénne úpravy, nikto nezabráni tomu, aby sa to celé nezvrhlo a bude sa tam hromadiť aj iný odpad, nie iba stavebný," domnieva sa poslanec Kossuth.
Hnevá sa aj na svojich kolegov poslancov za to, že sa nepostavili na jeho stranu. "Všetko tlačíme len na okrajové časti mesta. Neprispôsobivých občanov i odpad. A čo my, ktorí tam žijeme, nám to má byť jedno?" kladie si otázku.
Pravdou však je, že miesto pre skladovanie stavebného odpadu je zastupiteľstvom vybrané a schválené už od roku 2003. Ľ. Kossuth však namietal, že za to, aby sa spomínaný odpad nevozil k Nadabulej, je od začiatku. U kolegov však nikdy nenašiel podporu.
Medzitým sa však situácia zmenila. Priestor na vývoz stavebného odpadu sa pre námietky Obvodného úradu životného prostredia v Rožňave, ktorý v lokalite objavil vzácne biotopy, zmenšil. V júni 2006 už dostal stavebný úrad Mesta Rožňava žiadosť o odsúhlasenie stavby terénnych úprav pre účely skladovania inertného odpadu. Úrad má veci zariadiť po procesnej stránke. Čiže dať stavbe povolenie, aby sa nestavalo načierno. Kým však dôjde k vydaniu rozhodnutia, musia sa k udalostiam vyjadriť účastníci konania a dotknuté orgány štátnej správy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer