zástupcom terajšieho primátora Vladislava Laciaka (Smer). "Neviem si predstaviť vhodnejšieho kandidáta, ako je on," odôvodňoval vtedy návrh spoločného poslaneckého klubu Smer-SMK primátor.
Poslanci novému zástupcovi vzápätí aj schválili prácu na celý úväzok a plat 29-tisíc korún. Podobne, ako to bolo v prípade novozriadeného miesta zástupkyne prednostu Mestského úradu (MÚ) v Rožňave, aj v prípade zástupcu primátora sa najprv menovalo, až potom sa poslanci dozvedeli niečo o pracovnej náplni.
Nezávislí poslanci už v decembri trvali na tom, že o pracovnej náplni zástupcu primátora neboli informovaní. V rámci Návrhu na úpravu Organizačného poriadku MÚ to dostali v písomnej podobe na svojom poslednom zasadnutí vo februári. Z dokumentu vyplýva, že "zástupca primátora mesta koordinuje činnosť medzi jednotlivými komisiami mestského zastupiteľstva a mestským úradom, koordinuje činnosť medzi mestskou radou a úradom, spolupracuje pri zabezpečení materiálnotechnických a priestorových podmienok pre výkon činnosti poslancom, koordinuje činnosť komisií mestského zastupiteľstva, zúčastňuje sa na previerkach, kontrolách a na vybavovaní sťažností a oznámení, ktoré uskutočňujú orgány mesta a zastupuje mesto v oblasti spoločenskej a kultúrnej, prípadne aj reprezentačnej, po dohode s primátorom mesta".
V čase neprítomnosti primátora zvoláva a vedie zasadnutia zastupiteľstva a mestskej rady, schvaľuje výdavkové položky do sumy, ktorú dohodne s primátorom a je aj oprávnený vykonávať všetky úkony k uzavretiu dohôd a zmlúv. Po dvoch volebných obdobiach na poste primátora nemožno pochybovať, že súčasný zástupca primátora má dosť skúseností na vyššie spomínané činnosti. Oproti pôvodnému plánu v pracovnej náplni však poslanci vypustili bod, ktorý by oprávňoval F. Kardoša schvaľovať pracovné a služobné cesty poslancov zastupiteľstva.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer