Pred pár dňami o pol ôsmej ráno obilo cestárske vozidlo posypovým materiálom auto mladého Gočaltovčana.
GOČALTOVO. "Nemal som sa cestárom kam uhnúť, bol som už pri zvodidlách. Celé to rachotilo, keď tie kamene narážali o kapotu a blatník," hovorí mladý muž a ukazuje biele bodky na tyrkysovej farbe auta.
Vyhnúť sa cestárom
V to ráno bola okolo obce poľadovica. Cestári teda vyrazili posypávať. Mladý muž sa práve vybral za robotou do Rožňavy. K štítnickým cestárom, ktorý majú ten úsek na starosti, sa išla preto sťažovať už jeho mama.
"Prišla som k cestárom a tí sa na mňa vykričali. Že či si myslíme, že každému budú teraz preplácať škody. A šofér toho auta sa ma opýtal, či kvôli každému majú posypávanie cesty vypnúť. Že vyhnúť sa máme my, keď vidíme cestárov," hovorí matka poškodeného muža.
Konať okamžite
Šéf rožňavských cestárov Peter Kliment hovorí, že pri posypávaní ciest má každá strana zainteresovaných svoje povinnosti. "Oprotiidúce auto by sa malo vyhnúť, naše auto zase spomaliť rozmeták, aby sme nehádzali kamene na okoloidúce autá. Veľa vodičov to zneužíva, nespomalí a potom u nás reklamujú prasknuté čelné sklá," hovorí.
A ako postupovať pri takej udalosti? "Keď sa také niečo stane, treba cestárske auto zastaviť, zapísať si meno vodiča, čas, číslo auta. Potom sa treba zastaviť na podniku v Rožňave, my skontrolujeme záznamy o jazdách, overíme to a keď všetko zodpovedá skutočnosti, poisťovňa vodičovi škodu preplatí".
Kliment upozorňuje, že treba konať rýchlo a nie prísť za cestármi až o týždeň po udalosti.
Autor: ela
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer