priestoroch Regionálneho podnikateľského a informačného centra.
ROŽŇAVA. Do opustených priestorov na Šafárikovej ulici sa nasťahuje Pošta 1, ktorá dnes sídli v budove telekomunikácii. "Jedným z dôvodov pre, ktoré sme sa rozhodli k presunu, bol fakt, že sme sídlili v prenájme, ktorý nás dosť finančne zaťažoval. Priestory na najväčšom sídlisku v Rožňave sme vybrali zámerne, s cieľom priblížiť sa službami tejto časti obyvateľov mesta," uviedol riaditeľ Regionálneho poštového centra v Košiciach Jozef Vrábeľ.
Rekonštrukcia i zmena vchodu
Hlavná pošta, ako ju v Rožňave nazývajú ľudia, sa z budovy telekomunikácii presťahuje do vynovených priestorov na Šafárikovej ulici približne do jedného roka. Budova najprv prejde podľa riaditeľa rozsiahlou rekonštrukciou za niekoľko desiatok miliónov korún. Na margo jej budúceho výzoru uviedol, že vchod do budovy bude zozadu, teda z dnešného dvora. Prvým klientom presťahovanej pobočky sa stal primátor Rožňavy Vladislav Laciak. "Sídlisko Juh dostalo ďalšiu službu, ktorá z neho robí takpovediac malé mestečko s vlastným životom. Už to nie je len nocľaháreň pre niekoľko tisíc ľudí," povedal primátor.
Autor: zur
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer