rozostavaného prímestského aquaparku Zelená voda.
RIMAVSKÁ SOBOTA. O odstúpení od zmluvy rozhodlo mestské zastupiteľstvo. A to napriek tomu, že podľa zmluvy mal developer čas do konca roka. Poslancom sa nepáčilo, že sa v projekte už takmer dva roky nič nedeje a doposiaľ vybudované objekty chátrajú.
Len ubytovacia zóna
Postavila sa iba ubytovacia zóna, čo podľa vedúcej strategického rozvoja mestského úradu Evy Murárikovej nerieši prioritu projektu. Ním mala byť výstavba celého komplexu na termálnu vodu: krytých bazénov, prírodného kúpaliska, hotelov, penziónov, kúpeľno-kongresového centra a kempingu. Ak by samospráva zmluvu nezrušila, developer by mohol požiadať o stavebné povolenie a získal by ďalšie dva roky zmluvného vzťahu, čo mesto nechcelo. Podľa vyjadrenia zástupcov firmy VVMZ park v navrhovanom rozsahu nie je realizovateľný a nie je o neho záujem.
Mesto sa spoliehalo zbytočne
Po šiestich rokoch trápenia sa ukázalo, že projekt Zelená voda je nad sily mesta. Priznal to i primátor Štefan Cifruš. "Dnes je jasné, že investora do aquaparku nám nikto neprinesie," povedal pre server Rimava.sk.
Tvrdí ale, že by bolo nerozumné sa projektu celkom vzdať, obzvlášť, ak sa do neho investovali prostriedky únie, štátu i mesta. Chybou bolo tiež, že mesto sa na developera príliš spoliehalo. Poslanci sa preto zhodli, že do septembra prerokujú minimalistický koncept, ktorý by samospráva zvládla zafinancovať. Mal by pozostávať len z rekonštrukcie starého a výstavby jedného nového bazéna.
Dvesto miliónov
Do výstavby rekreačného komplexu na Zelenej vode sa preinvestovalo doposiaľ viac ako dvesto miliónov korún, približne rovnakú investíciu by podľa pôvodného projektu ešte vyžiadalo jeho dokončenie. Mesto sa do stavby pustilo v roku 2002 z vlastných peňazí, vládnej dotácie a eurofondov. Areál získal teplú vodu z geotermálneho vrtu v neďalekých Rimavských Jánovciach, moderné inžinierske siete a vybavenie všetkými potrebnými médiami. Vybudovali sa tiež parkoviská, športovo-rekreačná zóna a príprava na bazény a ubytovanie. Pôvodne sa počítalo s s maximálnou dennou návštevnosťou štyri tisíc osôb a vytvorením asi sto pracovných miest. Celková plocha areálu je viac než deväťsto hektárov, z toho takmer tridsať tvorí vodná plocha hydromelioračnej nádrže Kurinec.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer