ROŽŇAVA, REVÚCA. Dokopy 55 vriec odpadu vyzbierali dobrovoľníci, ktorí počas uplynulých dní v rámci projektu Gruntovačka čistili dve lokality v regióne Gemer v okresoch Revúca a Rožňava.
Išlo o prvý ročník novozaloženej tradície s dôrazom na čistotu v spojitosti s cestovným ruchom.
Na Gemerskej zelenej ceste sa vyzbieralo až 50 vriec odpadu.
V Serényiho cisterne na Plešiveckej planine bolo vyzbieraných päť vriec odpadu.
Je to unikátna technická pamiatka z čias Rakúsko-Uhorska, ktorú dal postaviť vtedajší minister hospodárstva, gróf Serényi, a slúžila na napájanie dobytka pasúceho sa na planine.
Do čistenia sa okrem dobrovoľníkov zapojili aj žiaci a pedagogička zo Strednej odbornej školy v Revúcej.
Organizátori plánujú Gruntovačku opakovať každoročne na jar pred turistickou sezónou a na jeseň po jej ukončení.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Rožňavy a gemerského regiónu nájdete na Korzári Gemer