Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

V Krásnohorskom Podhradí padali červené karty. Bola aj penalta

O góly domácich sa postaral M. Almáši ml.

Momentka zo zápasu.Momentka zo zápasu.(Zdroj: Peter Podolinský)

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. V uplynulom kole 4. ligy zdolali futbalisti Krásnohorského Podhradia hostí z Kechneca 2:0.

Domáci museli už po ôsmich minútach striedať zraneného Semana.

Po polhodine hry dobre vystrelil Rencsok a vyrazenú loptu hlavou do siete M. Almáši ml.

Na konci polčasu videl M. Andreja z Kechneca druhú žltú kartu a hostia tak do druhého polčasu nastupovali o jedného menej.

Po hodine hry sa sily vyrovnali, keď za vrazenie do súpera nadmernou silou dostal červenú kartu domáci Mészner.

Hra prebiehala v rýchlom tempe a hostia viackrát pohrozili, no v konečnej fáze boli neúspešní.

Na strane domácich sa ďalšou peknou strelou prezentoval znova Rencsok.

Hosťom tentoraz pomohlo brvno.

Tento skúsený hráč bol aj pri ďalšej akcii, keď dobre našiel Almášiho.

Ten bol v šestnástke faulovaný.

Sám si postavil loptu na biely bod a penaltu premenil.

V 88. min. tak dal bodku za zápasom.

Maroš Almáši ml., hráč FK Krásnohorské Podhradie: „Prvý polčas bol z našej strany bojovný. Hostia mali viac z hry. My sme sa snažili hrať jednoducho, neinkasovať gól. Keďže sem hostia prišli s ambíciami na výhru. Odolali sme a strelili gól ako prví, čo nám psychicky veľmi pomohlo. V závere polčasu vylúčil rozhodca hráča hostí. Myslím si, že nám to uškodilo, pod dojmom početnej i hernej prevahy sme v úvode druhého polčasu prestali hrať. Cez polčas sme si povedali, že nebudeme robiť zbytočné fauly. No, bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Rátali sme s tým, že rozhodca sa zrejme bude snažiť kompenzovať červenú kartu, pretože bola dosť prísna. Po vylúčení nášho hráča sme sa skoncentrovali a začali bojovať, hrať jednoduchšie a nevymýšľali sme zbytočné komplikácie. Pri prvom góle to bola dohraná situácia. Jožko Rencsok vystrelil z uhla, brankár to len vyrazil na päťku. Vletel som tam a hlavou doklepol loptu do bránky. Druhý gól bol z penalty, pred ktorou som bol faulovaný. Mal som trochu zmiešané pocity, či ju kopnúť alebo nie, no vzal som to na seba a podarilo sa. Mám takú filozofiu pri penalte, vyberiem si stranu a tej sa držím. O našom víťazstve určite rozhodlo bojovnosť, chceli sme veľmi vyhrať. Nezľakli sme sa, aj keď prišiel súper, ktorý má postupové ambície a chce bodovať. My sme zasa chceli udržať body doma.“

Peter Šinglár, tréner FK Kechnec: „Prvý polčas nebol z našej strany ideálny. Nehrali sme to, čo som chlapcom hovoril aj v šatni. Trochu som z toho sklamaný. Potom sme dostali gól. V druhom polčase sme začali hrať, hoci nás bolo o jedného menej. Začali sme hrať, čo sme si povedali. Bojovali sme a musím za druhý polčas chlapcov pochváliť za nasadenie. Po vylúčení domáceho hráča sa počty vyrovnali. Hrali sme deväť na deväť. Škoda, že sme nektorú zo šancí nevyužili. Ak by sme dali gól, bol by to iný zápas.“

Ostatné výsledky 5. kolo 4. ligy Juh: Sobrance – Rudňany 1:0, Geča – TU Košice 2:1, Medzev – Pavlovce nad Uhom 2:0, Sokoľany – Kalša 2:1, Topoľany – Čaňa 5:3, Čičarovce – Veľké Kapušany 2:1, Strážske – Petrovce nad Laborcom 1:0.