Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: SITA)
Peter Podolinský|10. aug 2018 o 08:57

Posledné sezóny bola situácia v mužskej kategórii dosť na vážkach.

REVÚCA. Po vypadnutí zo 4. ligy sa v novej sezóne stali futbalisti Revúcej účastníkmi 5. ligy skupiny D. V úvodnom kole cestovali do Vinice.

Futbal patrí v Revúcej už dlhoročne medzi tie najatraktívnejšie športy.

Posledné sezóny bola ale situácia v mužskej kategórii dosť na vážkach.

Hráči hlavne poslednú sezónu strácali motiváciu reprezentovať svoje mesto v súťažných zápasoch 4. ligy. Či už kvôli pracovným alebo rodinným povinnostiam, zdravotným ťažkostiam a podobne.

Tých dôvodov bolo vždy viac než dosť a čo čert nechcel, naplnil sa ten najhorší možný scenár a to vypadnutie do 5. ligy.

Faktory, ktoré za to môžu, nie je ťažké nájsť. Skrátka treba priznať, že dochádzka hráčov na tréningové jednotky nebola vždy taká, aká by mala byť a tá fyzická príprava na zápasy rapídne ovplyvnila aj výsledky.

Postupne sa vytrácala motivácia chodiť na zápasy hlavne vonku.

Nová sezóna, nová motivácia

Je tu nová sezóna, nové vedenie, nová motivácia, zopár nových hráčov, nové ambície a konečne aj kus tej potrebnej motivácie.

Zodpovedne sa pristúpilo aj k letnej príprave, ktorá bola síce krátka, ale základný kameň k úspešnej sezóne bol položený.

V novom ročníku cestovali futbalisti MFK Revúca v prvom kole 5. ligy skupiny D do Vinice.

Aj toto mužstvo rovnako ako Revúca vypadlo zo 4. ligy.

Súpera, samozrejme, veľmi dobre poznali, takisto ako aj prostredie vo Vinici, kde je vždy dosť náročné bodovať.

Priebeh zápasu

Vstup do zápasu mali obe mužstvá veľmi aktívny, čo sa prejavilo v 5. minúte, kedy domáci po rohovom kope otvorili skóre gólom Levického (mimochodom bývalého hráča Revúcej).

Do polčasu sa v nepriaznivých poveternostných aj klimatických podmienkach podarilo domácim streliť aj druhý gól po skrumáži a odrazenej lopte sa gólovo presadil ďalší Revúčan v mužstve Vinice Peter Konček, ktorý zvýšil na 2:0.

Druhý polčas domáci ako keby chceli kontrolovať zápas a hosťujúci brankár bol takpovediac bez roboty.

Na druhej strane aktivita hostí mala stúpajúcu tendenciu, čo vyústilo aj ku kontaktnému gólu.

V 52. minúte sa hlavou do domácej siete presadil Tomáš Urc.

Práve Tomáš Urc mohol byť hrdinom zápasu, ale svoje nasledujúce dve výborné šance nedokázal dopraviť do siete.

Kľúčovým okamihom bola však 85. minúta a nariadený pokutový kop proti domácim.

Pre hostí veľká škoda, že jeden z najlepších hráčov Revúcej Lukáš Kožička však nariadený pokutový kop nedokázal premeniť a hrdinom sa stal nakoniec domáci brankár Geregai, ktorý mu pokutový kop bravúrne chytil.

Trošku smolný zápas, ale celkový dojem zanechali fakt vynikajúci a bojovnosť im nemôže nikto vytknúť.

V nedeľu 12. 8. 2018 čaká na hráčov MFK Revúca na domácej pôde náročný súper z Olovárov, ktorý určite bude chcieť uhrať v Revúcej nejaké body. Informoval Norbert Gonosz.