Nájdete nás na webe

Futbalisti Krásnohorského Podhradia vydreli tri body

Ani v treťom vystúpení v tejto sezóne nezaváhali.

Situácia pred penaltou.Situácia pred penaltou.(Zdroj: Peter Podolinský)

Krásnohorské Podhradie – Sobrance 1:0 (0:0) Gól: 55. M. Almáši ml. (11 m). ŽK: 40. M. Mészner, 68. I. Oravec, 71. T. Hajdúk, 74. J. Erdöfalvi, 80. D. Vozár – 40. a 71. R. Kostič. ČK: 0 – 71. R. Kostič. R: D. Gorel. D: 120. KRH. PODHRADIE: R. Bartko – J. Erdöfalvi, I. Oravec, Š. Kún, M. Pollák (45. D. Vozár), T. Revúcky (90. J. Görgei), T. Hajdúk, M. Mészner, M. Almáši, A. Vaško, Š. Darvaš.

Ivan Oravec, hráč FK Krásnohorské Podhradie: „Prvý polčas bol pre nás veľmi ťažký, nakoľko počasie robilo problémy. No nielen nám, ale i súperovi. No zvládli sme to tak, ako sme si povedali pred zápasom, teda s čistým kontom. Samozrejme, do druhého polčasu sme išli s plánom streliť gól. Šancí bolo síce pomenej, ale vybojovali sme si pokutový kop, ktorý skončil v sieti. Potom sme sa zamerali na udržanie vedenia. S vybojovaným víťazstvom sme spokojní. Tri body zostali na našej strane. Penalta bola rozhodujúcim momentom, pretože v zápase veľa vyložených šancí nebolo. Ani na jednej či druhej strane. Bolo to o jednom góle, ktorý sme dokázali dať."

Dušan Sninský, vedúci mužstva MFK Sobrance: „Boli sme pripravení na začiatok. Mali sme informácie, že tu je taký nebezpečný, domáci dokážu vyvinúť tlak. Boli sme však pripravení a myslím si, že sme to zvládli. Boli tam nejaké pološance, ktoré sme nedotiahli do konca. Na druhej strane prehrať hlúpou penaltou po našej chybe, po našom nezmyselnom faule a následne už len bojovať, navyše sa nechať hlúpo vylúčiť... Hodnotím to po stránke našej disciplíny ako veľmi zlé. Súperovi gratulujem. Presne sme čakali tento agresívny štýl hry, no myslím si, že chyba bola na našej strane. Súper nás neprekvapil ničím zvláštnym, na čo by sme neboli pripravení. Vyhrala ich bojovnosť, no po našom hlúpom faule. Zlomom bola penalta. Tá nás dala do kolien. Dovtedy sme mali v druhom polčase znova náznaky šancí a mysleli sme si, že to zlomíme. V tejto horúčave toho mali domáci už dosť a dá sa povedať, že penalta ich naštartovala, zomkli sa a už sme to len dobíjali. Potom prišlo hlúpe vylúčenie. V závere sme, samozrejme, chceli vyrovnať. Uvoľnili sme jedného stopéra, posunuli ho do stredu, hrali sme na dvoch útočníkov. No ťažko sa hrá proti súperovi, ktorý vie bojovať, na tom ihrisku je doma. Prišli znova pološance, no ak sa ich nenaučíme premieňať, hrať disciplinovane na súperových ihriskách, tak budeme na to doplácať tak, ako to bolo v tomto zápase.“

Ostatné výsledky 3. kolo 4. ligy Juh: Kalša – Pavlovce nad Uhom 3:1, Medzev – TU Košice 2:2, Sokoľany – Čaňa 2:1, Geča – Veľké Kapušany 4:1, Topoľany – Petrovce nad Laborcom 5:1, Čičarovce – Kechnec 0:0, Strážske – Rudňany 2:2.