Rožňavčania natiahli sériu bez výhry o ďalší zápas

(Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|15. máj 2018 o 00:00

V uplynulom 25. kole Tipos 3. ligy cestovali Rožňavčania do Prešova.

ROŽŇAVA. Rožňavčania cestovali do Prešova v zostave bez kapitána Pa. Gereho. Do vedenia išli po góle Koretského v 19. min. Vedenie im však vydržalo len necelých päť minút, keď Luterán vyrovnal.

Znova sa však ukázala slabina mužstva, ktorá sa prejavila aj v minulých zápasoch.

V poslednej minúte polčasu išli domáci do vedenia gólom Haladeja po štandardnej situácii. Ani úvod druhého polčasu nezastihol Rožňavčanov práve v najlepšom rozpoložení.

Domáci Slebodník v 48. min. pridal tretí gól. Napriek dvojgólovému rozdielu bojovali Rožňavčania ďalej, no do konca zápasu už stihli len korigovať výsledok gólom Figúra na konečných 2:3.

Zápas s rezervou Prešova uzavrel náročnú sériu. Od konca apríla odohrali päť zápasov, súpermi im boli mužstvá z vrchu tabuľky alebo tímy, ktoré bojujú o udržanie treťoligovej príslušnosti.

To však sa odzrkadlilo v zápasoch. Ak k tomu prirátame nahustenie zápasov na krátke časové obdobie, neboli Rožňavčania v jednoduchej situácii.

Nakoniec získali len bod za remízu so Svidníkom, v dvoch zápasoch prehrali o gól (so Stropkovom 1:2, s Prešovom B 2:3), v Bardejovskej Novej Vsi to bolo o dva góly 0:2.

Najťažšie sa asi bude vstrebávať domáca prehra s Vyšným Opátskym 0:4.

Prešov B – Rožňava 3:2 (2:1) Góly: 23. O. Luterán, 45. E. Haladej, 48. T. Slebodník – 19. Y. Koretskyy, 81. J. Figúr. ŽK: 27. M. Strachan, 50. T. Slebodník – 0. R: K. Micheľ. D: 100. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Korfanta, Zs. Ištók, M. Gere, P. Sappanoš, Y. Koretskyy, R. Szkokan (68. P. Husár), J. Ďuriček, T. Duczman, P. Štyvar, J. Figúr.

Ostatné výsledky 25. kola Tipos 3. ligy: Stropkov – Krompachy 1:0, Veľké Revištia – Šarišské Michaľany 1:3, Sabinov – Lipany 1:6, Bardejovská Nová Ves – Vyšné Opátske 0:5, Giraltovce – Snina 1:2, Plavnica – Svit 3:0, Vranov n/T – Svidník 3:0.

Strelci (Rožňava)

7 gólov – A. P. Svedyuk, J. Figúr.
6 gólov – P. Štyvar.
3 góly – J. Ďuriček.
2 góly – M. Gallo ml., O. Kovchar, Pa. Gere.
1 gól – P. Sappanoš, F. Kovács, M. Gere, T. Duczman, Y. Koretskyy.

Dohrávka 18. kola

Rožňava – Vyšné Opátske 0:1 (0:4) Góly: 26. a 60. R. Bandžuch, 46, M. Trebuňák, 54. N. Ristovski. ŽK: 73. Y. Koretskyy, 84. P. Sappanoš – 0. R: M. Maličký. D: 180. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Ďuriček (75. P. Husár), Zs. Ištók, M. Gere, J. Korfanta, Pa. Gere, P. Sappanoš, Y. Koretskyy, T. Duczman (60. R. Szkokan), P. Štyvar (80. Z. Breuer), J. Figúr (72. D. Duczman).

Hostia prišli v úlohe favorita a od úvodných minút dávali svoje ambície najavo. Domácim sa darilo odolávať a viackrát sa vyznamenal brankár Pulen. Hoci hostia dali len jeden gól, dianie na ihrisku naznačovalo, že v druhom polčase to nebude jednoduché.

Ambiciózni hostia udreli hneď z prvého útoku po prestávke. O pár minút pridal Ristowski tretí gól. Po hodine hry bolo prakticky rozhodnuté, keď Bandžuch pridal svoj druhý gól, celkovo už štvrtý do siete Rožňavy.

Ostatné výsledky 18. kola Tipos 3. liga: Lipany – Snina 4:0, Šarišské Michaľany – Svit 1:0, Krompachy – Svidník 0:3, Prešov B – Vranov n/T 3:4, Stropkov – Plavnica 2:0, Veľké Revištia – Giraltovce 0:1, Sabinov – Bardejovská Nová Ves 1:1.