Stretnutie v Stropkove prinieslo Rožňavčanom rozčarovanie

Náročnú sériu zápasov začali Rožňavčania prehrou.
Náročnú sériu zápasov začali Rožňavčania prehrou. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|1. máj 2018 o 00:00

Po prehre mali ťažké srdce aj na rozhodcu.

ROŽŇAVA. Rožňavčania prišli zo zápasu 23. kola 3. futbalovej ligy v Stropkove rozčarovaní. Prispel k tomu svojimi verdiktmi aj rozhodca.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „V Stropkove sme nastúpili s cieľom nepustiť domácich k centrovaným loptám a k štandardným situáciám a hroziť hlavne z rýchlych protiútokov.

Úvod do zápasu sme mali výborný a už v 3. minúte sme zásluhou Figúra viedli 1:0. V prvom polčase sme súpera skoro k ničomu nepustili, na ich kopačkách bolo stále väčšia nervozita. Mohli sme viesť aj dvojgólovým rozdielom, ale samostatný nájazd Tomáša Duczmana na brankára zastavil hvizd rozhodcu.

V druhom polčase sme chceli nadviazať na výkon z toho prvého, a aj keď domáci hráči zvýšili aktivitu, naďalej sme pozorne bránili. Zlom v celom stretnutí nastal v 54. minúte, keď rozhodca neodpískal faul na Pulena a nepochopiteľne uznal gól pre domácich. Tento moment nás rozladil a našu frustráciu a nekoncentrovanosť využili Stropkovčania na strelenie druhého gólu, keď v 66. minúte skórovali hlavičkou po výborne zahranom rohovom kope. Ďalší priebeh stretnutia sa niesol vo veľmi nervóznom duchu. V závere sme sa snažili o vyrovnanie, no chýbal nám pokoj na kopačkách a chladnejšia hlava.

Nie výsledok, ale spôsob, ako naši hráči odchádzali z ihriska, ma nesmierne mrzí, pretože všetci do jedného podali kvalitný výkon a z ihriska mali odchádzať s hlavou hore a s pocitom dobre odohratého zápasu a neodchádzať z ihriska s pocitom nechuti a s odporom k futbalu.

Na negatíva tohto zápasu musíme čo najskôr zabudnúť, musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme v ňom urobili. V ďalších stretnutiach musíme nadviazať na kolektívny výkon a držať spolu tak, ako to bolo v sobotu v Stropkove.“

Strelci (Rožňava)

7 gólov – A. P. Svedyuk.
6 gólov – J. Figúr.
5 gólov – P. Štyvar.
3 góly – J. Ďuriček.
2 góly – M. Gallo ml., O. Kovchar, Pa. Gere.
1 gól – P. Sappanoš, F. Kovács, M. Gere.

Domov»Sportnet na východe»Stretnutie v Stropkove prinieslo Rožňavčanom rozčarovanie