Nájdete nás na webe

Rožňavčania zlomili zápas po hodine hry

Proti Svitu naplnili úlohu favorita.

O prvý gól Rožňavy sa postaral Jaroslav Figúr.(Zdroj: Peter Podolinský)

ROŽŇAVA. Rožňavskí treťoligoví futbalisti boli v 22. kole favoritom zápasu. Gólovo sa im to podarilo vyjadriť po polhodine hry. Ich neustály tlak sa prejavil aj vlastným gólom hostí zo Svitu.

Útočník MFK Rožňava Jaroslav Figúr: „Po zápase v Revištiach sme jednoznačne chceli vyhrať aj v tomto zápase. Svit je posledný, my sme niekde v strede tabuľky, čo hovorilo v náš prospech. Prvý polčas sme boli oveľa lepší. Mali sme šance, no chýbal nám dôraz v šestnástke. Čo bolo také rozhodujúce, že sme nedali viac gólov v prvom polčase.

Prečítajte si tiež: III. liga: Veľké Revištia pripravili Stropkovu prekvapenie

Gól padol po peknej akcii. Veľmi často to hráme, že Pali Gere hádže dlhé auty za obranu. Takto to bolo aj teraz. Obranca chcel odkopnúť loptu, no trafil ma a dostal som sa tak sám pred brankára. Videl som, že je tam miesto, dal som to ponad neho.

V šatni sme si na polčas povedali, že to musíme potvrdiť, aby neboli problémy na konci zápasu. Vedeli sme, že Svit sa bude snažiť vyrovnať. Mali šancu, no Gejza Pulen to chytil. Potom prišiel druhý gól. Peťo Štyvar vyhral súboj, ja som to potiahol po čiare a odcentroval. Pred Kubom Ďuričekom obranca odkopával loptu a trafil do vlastnej siete. Šancí sme však mali viac a bolo len otázkou času, kedy by padol aj gól.

Rád by som sa vrátil na špicu strelcov v mužstve. Odišli nám strelci. Je nás menej, ktorí dávame góly. Ostali sme traja či štyria ofenzívni hráči. Verím, že do konca sezóny Svedyuka dobehnem i prebehnem.“

Tréner VSE FK Svit Milan Jambor: „Vedeli sme, že nás v tomto týždni čakajú veľmi ťažkí súperi. Po Snine dohrávka s Lipanmi a Rožňava, ktorá v minulom domácom kole zaváhala a nechcela opäť stratiť body. V zápase sa potvrdilo, že domáci vyhrali zaslúžene. V prvom polčase, aj keď si nevytvorili veľké šance, nás pritlačili pred našu šestnástku. My sme hlavne nedokázali vytlačiť hru do stredného pásma alebo na súperovu polovicu. Boli sme tak pod neustálym tlakom. Dobre bolo, že v podstate sa to nezlomilo v prvom polčase po veľkej šanci, ktorú domáci mali. V polčase tak bolo 1:0 a stále sme žili. V druhom sa to zlomilo v 60. minúte, keď sme sa za stavu 1:0 ojedinele dostali do brejku a nepremenili sme šancu. O pár minút na to sme si dali vlastný gól. Už bolo po zápase. Chlapci bojovali, kvalita však bola na strane súpera.

Vedeli sme, že potrebujeme prežiť tlak a hra sa potom viac otvorí. Dostaneme priestor na protiútoky. No my sa dostávali do protiútokov s malým počtom hráčov, potrebujeme, aby bola podpora od stredových hráčov väčšia. Súperovu bránu sme tak ohrozili prakticky len dvakrát. To je málo, ak chceme bodovať.“