Kolo patrilo domácim, vonku vyhrala len Rudná

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Peter Podolinský|10. apr 2018 o 00:00

V 6. lige ObFZ Rožňava odohrali zápasy 16. kola.

ROŽŇAVA. Počasie sa konečne umúdrilo, a tak sa mohlo odohrať úplné 16. kolo 6. ligy.

Už v sobotu si body medzi sebou podelili Dlhá Ves a Bohúňovo v zápase bohatom na góly. Dovedna ich padlo osem.

V Rožňavskom Bystrom posilnená Rudná rozhodla v polčase. Musela však doťahovať náskok domácich, ktorí sa ujali vedenia už v prvej minúte.

V súboji dvoch skúsených mužstiev viedli Betliarčania v polčase 2:0. Hráčom Krh. Dlhej Lúky sa v úvode druhého polčasu podarilo dať kontaktný gól, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Drnava nastúpila proti Kružnej. Domácim síce počas zimnej prestávky odišlo viacero hráčov, no v tomto zápase viedli už v polčase o dva góly a ešte jeden pridali aj po prestávke.

Strelecky sa v tomto kole vytiahli hráči ŠK Štítnik, hlavne Rochlovci. K Jánovi a Jakubovi sa pridal aj Róbert. Výsledok 7:2, ktorým zdolali Hrhov hovorí sám za seba.

Vedúca Vyšná Slaná doma hostila posilnené Honce. Úlohu favorita však naplnila už v polčase, keď viedla 3:1. Nakoniec sa zápas skončil víťazstvom lídra 5:1.

Päť gólov videli diváci aj v Jablonove nad Turňou. Hostia FK Štítnik KT však pricestovali len deviati.

Dlhá Ves – Bohúňovo 4:4 (1:1)

Góly: 38. P. Mičinsky, 66. D. Novák, 90. A. Örvös, 90. G. Beke – 4. Š. Gergely, 50. a 88. M. Fandák, 58. A. Gergely. ŽK: 40. P. Mičinsky – 23. A. Izák, 69. K. Illés, 83. G. Šušán, 90. A. Gergely. R: G. Rási. DZ: Š. Bodnár. D: 90.

DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Beke, G. Ferdinand, A. Labina, M. Dusza, A. Örvös, D. Novák (76. L. Novák), P. Mičinsky, K. Segyo, At. Pomaj (46. M. Cvíba), Cs. Flander.

BOHÚŇOVO: Š. Jankóšik – A. Izák, M. Lukáč, K. Gergely, K. Illés, R. Kulik, A. Gergely, G. Šušán, M. Fandák, T. Laczkó, Š. Gergely.

Rožňavské Bystré – Rudná 1:2 (1:2)

Góly: 1. M. Tóth – 28. Fr. Čapó, 33. Cs. Óvary. ŽK: 90. J. Tomi – 65. Fr. Čapó. R: G. Rási. DZ: L. Šalamon. D: 50.

ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Fi. Čapó – T. Kuchta, Jar. Gallo, Š. Dorkin, I. Demján (45. J. Tomi), M. Molnár (60. S. Dzureň), J. Lipták Giba, R. Bubenčík, J. Bocko, P. Kubej, M. Tóth (83. P. Minčík).

RUDNÁ: M. Manko – M. Zagiba, P. Kontra, O. Sanisló, O. Vysoký, S. Ďuriček, Z. Molčan (75. A. Gyömbér), P. Pačan (54. R. Ulbrik), J. Urban (79. L. Dávid), Cs. Óvary, Fr. Čapó.

Betliar – Krásnohorská Dlhá Lúka 2:1 (2:0)

Góly: 5. I. Lörincz (11 m), 43. Zs. Barkasz – 51. K. Albert. ŽK: bez. R: J. Ďuriček. DZ: P. Béreš. D: 100.

BETLIAR: Ľ. Šofranko – S. Cirbus, R. Fabian, L. Poťmák, I. Lörincz, M. Árvay (84. P. Boroš), Zs. Barkasz (76. M. Oravec), R. Jakab (46. D. Szilardi), T. Handlovič, J. Gelda (67. L. Lörincz), M. Ďuriček (57. Ľ. Lukáč).

KRÁSNOHORSKÁ DLHÁ LÚKA: Cs. Koncz – K. Albert, A. Kovács, J. Parditka (71. D. Koncz), I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas, Š. Bodnár, P. Klárik (80. R. Kardos), A. Rigó, N. Barczi (71. L. Rajnic).

Kružná – Drnava 3:0 (2:0)

Góly: 12. L. Mezei, 27. a 64. At. Kerekeš. ŽK: 15. M. Doboš, 80. R. Garan. R: J. Molnár. DZ: O. Vysoký. D: 50.

KRUŽNÁ: J. Salai – M. Podracký, J. Fazekaš, J. Rusnyák, R. Dókus (84. M. Szabó), A. Polyák (90. R. Szendi), P. Fabián, L. Mezei, R. Garan, M. Doboš (66. O. Kerekes), At. Kerekeš.

DRNAVA: T. Parada – E. Polyák, R. Kovács (78. K. Bakoš), J. Čeľovský (78. M. Mázik), M. Ondrej, J. Barczi, D. Babič, G. Zsilla (66. D. Tisza), T. Kardoš, B. Šoltés, K. Šoltés.

ŠK Štítnik – Hrhov 7:2 (3:0)

Góly: 10. a 31. G. Tomi, 20. a 69. Ján Rochl, 54. R. Rochl, 64. D. Kortvély (vlastný), 78. Jak. Rochl – 79. M. Dunka, 88. T. Szakács. ŽK: bez. R: R. Mikulec. DZ: L. Nagy. D: 100.

ŠK ŠTÍTNIK: M. Štefaník – J. Kolesár, A. Rochl, Ján Rochl, G. Tomi, Milan Gallo, Jak. Rochl, R. Rochl (67. J. Piaterík), R. Kolesár (80. J. Žiga), M. Sivók, J. Ragyina (56. L. Dudáš).

HRHOV: Z. Halász – D. Kortvély, T. Zsigrai, An. Herczeg, Z. Uveges, N. Bodnár (48. L. Kovács), M. Dunka, M. Rybár, Att. Herczeg, P. Červený, T. Szakács.

Vyšná Slaná – Honce 5:1 (3:1)

Góly: 15. a 17. A. Gallo, 45. Jer. Barnák, 55. G. Keršák (11 m), 63. S. Hrčka – 32. D. Gere. ŽK: 48. A. Gallo – 43. M. Vranec. R: J. Gyenes. DZ: Š. Bodnár. D: 80.

VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar, F. Gallo, G. Keršák, A. Gallo (78. J. Sentpetery), M. Gallo (59. Š. Domik), Jer. Barnák, P. Rogos, A. Rogos (57. S. Hrčka), O. Liptai, O. Kračún (70. J. Barnák).

HONCE: Joz. Karalo – J. Hric, O. Varga, D. Forgáč, M. Vranec (57. T. Fandák), L. Varga, J. Kamenský, D. Gere, M. Kováč, M. Pástor, N. Boldi.

Jablonov nad Turňou – FK Štítnik KT 5:0 (5:0)

Góly: 9., 10., 17. a 30. F. Rohály, 33. Pat. Milata. ŽK: bez. R: P. Galík. DZ: J. Šmelko. D: 30.

JABLONOV n/T: L. Csákó – L. Zajdó, G. Páll, Pas. Milata, F. Rohály, Pat. Milata, P. Ungváry Szabó, E. Mackovjak, T. Hlavček, A. Keller, Á. Kerekes.

ŠTÍTNIK KT: R. Nemec – J. Benedik, P. Lipták, Mar. Gallo, Ľ. Hatvaník, N. Adamec, J. Zdechovan, M. Leng, Z. Laven.

Najlepší strelci
20 gólov – F. Rohály (Jablonov n/T).
18 gólov – Ján Rochl (ŠK Štítnik).
17 gólov – Jer. Barnák (Vyšná Slaná).
15 gólov – J. Urban (Rudná).
14 gólov – Mil. Gallo, M. Chochol (obaja FK Štítnik KT), D. Betík (Bohúňovo), O. Varga (Honce).
13 gólov – L. Dávid (Rudná), P. Mičinsky (Dlhá Ves).
12 gólov – J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka), O. Vysoký (Rudná), J. Kamenský (Kružná/Honce).
11 gólov – A. Örvös (Dlhá Ves).
10 gólov – A. Krága (ŠK Štítnik), K. Šoltés (Drnava), B. Milko (FK Štítnik KT), J. Gebe (Krh. Dlhá Lúka), G. Keršák (Vyšná Slaná).
9 gólov – L. Varga (Kružná/Honce), A. Gallo (Vyšná Slaná).
8 gólov – R. Bubenčík (Rožňavské Bystré), B. Šoltés (Drnava), O. Kračún (Vyšná Slaná).
7 gólov – Cs. Flander (Dlhá Ves), L. Hajdu (Honce), K. Albert (Krh. Dlhá Lúka).
6 gólov –M. Marciš, I. Lörincz (obaja Betliar), Fr. Čapó (Rudná).
5 gólov – Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka), D. Babič, T. Lipták (obaja Drnava), D. Kakalejčík (FK Štítnik KT), O. Kerekeš (Kružná), P. Pál Baláž (Jablonov n/T), M. Gallo (Vyšná Slaná), D. Novák (Dlhá Ves).

1. Vyšná Slaná 15 13 2 0 63:13 41
2. Betliar 15 10 2 3 33:17 32
3. FK Štítnik KT 16 9 2 5 59:44 29
4. Drnava 15 8 3 4 50:33 27
5. Rudná 15 8 1 6 64:50 25
6. Dlhá Ves 16 7 4 5 49:36 25
7. Krh. Dlhá Lúka 15 7 4 4 46:35 25
8. Kružná 15 6 2 7 36:36 20