Nájdete nás na webe

Rožňavčanky súperili s Ružomberčankami

Ako sa darilo basketbalovým nádejám.

(Zdroj: Peter Podolinský)

ROŽŇAVA. Staršie žiačky ŽBK Rožňava účinkujúce v celoslovenskej súťaži cestovali v ostatnom kole do Ružomberka.

Staršie žiačky

Obdivuhodný priebeh zápasu, skoro úžasný výsledok a koniec zápasu dosiahli mladé basketbalistky, kde sa veľmi ťažko vyhráva.

„Keď sme už prehrávali po prvom polčase o 25 bodov (40:15) v hlave mi prebehla myšlienka, kedy rovnako u silného súpera sme dokázali veľký zvrat v zápase otočiť,“ začala trénerka starších žiačok ŽBK Rožňava Mária Buzinkayová.

„Vzala som hráčky do šatne, nasledovali ma so sklopenými očami. Prvú vec som povedala, hlavy hore, aby boli bez plaču a smútku. Pripomenula som výsledok ich výkonu spred dvoch týždňov a ubezpečila, že keď sa dá niečo dokázať raz, dvakrát, prečo nie do tretice? Najprv som nešetrila pripomienkami k samotnej hre, vytkla som im ich základne chyby, ležérna obrana, žiadne doskakovanie, žalostná podkošová streľba, žiadna komunikácia, slabá spolupráca a že hráčska chémia na ihrisku nie je dobrá. Zároveň som zdôraznila, aby sa robilo to, čo sa trénuje na tréningoch, že keď sa robí na ihrisku to, čo sa má a počúvajú jednotlivé pokyny, pracuje sa lepšie a hra sa určite zmení v náš prospech. Vrátili sme sa do haly a na ihrisko vybehlo úplne vymenené družstvo. Behom pár minút, ako uragán sme vyhrávali 12:0 a tretiu štvrtinu sme vyhrali 28:11. Vymazali sme ich 25 bodovú prevahu z prvého polčasu. Neuveriteľné, ale výsledok je pravdou a štvrtú štvrtinu sme tiež vyhrali o 8 bodov. Na tabuli svietilo vyrovnané skóre a zápas sme dotiahli do predĺženia za stavu 68:68. Hra pokračovala ďalších 5 minút, ktoré boli nekonečné. Tri sekundy do konca zápasu pri skóre 77:77 sme hádzali trestné hody, z ktorých sme dali iba jeden bod. Všetky hráčky skočili si do objatia a plakali tentoraz od radosti, ale, bohužiaľ, pán rozhodca nám to neuznal kvôli prešľapu. Bolo po radosti a senzácii. Súperky šikovne vhadzovali loptu a podarilo sa im ešte dať ich vytúžené 2 body. Toto všetko sa udialo za tri sekundy. Do šatne sme opäť šli so sklonenými hlavami, ale všetkým hráčkam som povedala len toľko, aby brali tento zápas ako víťazný, lebo zase sme dokázali skoro nemožné, ale predsa výsledok je naším zrkadlom. Všetko zlé, čo sa na začiatku zápasu stalo, im všetkým bolo odpustené. Pre mňa ako trénerku boli jednoznačne moje hrdinky a víťazky všetky do jednej, ako sme tam boli a na lavičke sedeli. Aj s našimi rodičmi, ktorí nám s transportom zase pomohli za veľmi zlých, nebezpečných poveternostných snehovo-závejových situácií a bezpečne nás do Ružomberku dopravili, počas zápasu silne a hlasno povzbudzovali, za čo im všetkým veľmi pekne ďakujeme. Skončili sme opäť ako jeden tím, nie nadarmo si kričíme pred zápasom, že We got a team and the spirit let´s go girls.“

Staršie mini

ŽBK Rožňava – MBK Ružomberok 39:48 (12:28) body za Rožňavu Molčíková 11, Mišendová 8, Sustríková 8.

ŽBK Rožňava – MBK Ružomberok 37:50 (24:20) body za Rožňavu Mišendová 10, Sustríková 8, Zagibová 5.

Martina Molnárová, ŽBK Rožňava: „Keby nám niekto pred zápasom povedal, že uhráme takýto výsledok s vedúcim družstvom súťaže, brali by sme to. Vývoj zápasov ale ukázal, že máme naviac a môžeme sa dokonca pokúsiť o prekvapivé víťazstvo. Chýbalo nám trochu basketbalového šťastia, ale mrzia aj nepremenené šance spod koša a niekoľko ľahkovážne stratených lôpt. Aj keď dievčatá za predvedený výkon musíme pochváliť, stále máme čo zlepšovať. Trošku mi u dievčat chýba odvaha a dravosť zabojovať o víťazstvo v zlomových momentoch a stabilnosť výkonov v jednotlivých štvrtinách. Ešte stále si neuvedomujú, že pokiaľ do zápasu dajú všetko, čo vedia, hráme vyrovnané zápasy s ktorýmkoľvek družstvom súťaže. Chcela by som poďakovať bývalej trénerke dievčat Mary Buzinkayovej za podporu a cenné rady na lavičke a skvelému hľadisku.“

Aj napriek únave zo sobotňajších zápasov väčšina dievčat spolu s rodičmi vycestovala v nedeľu 18. 3. 2018 na tri zápasy minibasketbalovej ligy starších nádejí v Čani.

Dievčatá si napravili chuť po sobote a jasnými výsledkami zdolali všetkých troch súperov.