Základnú časť uzavreli Rožňavčania víťazstvom nad Humenným

Rožňava – Humenné.
Rožňava – Humenné. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|16. jan 2018 o 00:00

Basketbalová 2. liga Východ sa dostala do svojej polovice.

ROŽŇAVA. Basketbalisti ŠPD Rožňava hostili v poslednom kole základnej časti Humenné.

Po viactýždňovej pauze pokračovala 2. basketbalová liga mužov Východ posledným deviatym kolom základnej časti.

V aktuálnej tabuľke sa obe mužstvá pohybujú na konci.

Pred zápasom mali zhodne po deväť bodov za jedno víťazstvo. V prospech Humenného hovorilo len lepšie skóre.

Mierny favorit

Z hľadiska zápasov, ktoré tímy odohrali v minulých sezónach, boli favoritmi, aj keď vzhľadom na vývoj sezóny len miernymi, domáci Rožňavčania.

Aj keď hostia začali trojkou, domáci sa postupne začali viac presadzovať.

Otočili vývoj štvrtiny a nakoniec ju vyhrali 21:15. Vstup do druhej štvrtiny mali nad očakávanie výborný a v jej polovici bol stav 42:17.

Hostia však následne začali bodovať a v polčasovej prestávke svietil na tabuli stav 48:29.

Obrat po prestávke

Zápas sa zdal byť dobre rozbehnutý a náskok presvedčivý. Druhý polčas však rožňavským basketbalistom nastavil zrkadlo.

S pribúdajúcimi minútami bol obraz čoraz nepríjemnejší. Na strane domácich pribúdalo chýb. Strácali lopty, nepresne zakončovali, prihrávky strácali presnosť a prichádzali často neskoro.

To bola voda na mlyn súperovi. Aj napriek tomu si však domáci udržiavali náskok, no výsledok štvrtiny 20:18 hovoril sám za seba.

V poslednej štvrtine sa začalo schyľovať k dráme. Povzbudení hostia začali chyby domácich využívať ešte viac. Začali ukrajovať z náskoku, ktorý sa tenčil. Na začiatku poslednej minúty tak bol stav 76:68.

Rodiacu sa drámu však nakoniec Rožňavčania nedopustili. Na konečných 77:68 upravil z trestného hodu Kiss.

Druhé víťazstvo ako povzbudenie

„Začali sme dobre, do polčasu takmer 20-bodový náskok. Darilo sa nám, hrali sme to, čo sme chceli. Išlo to. Po prestávke však nastal akýsi zvrat. Vypadávala nám lopta, nevedeli sme dať kôš. Ťažko sme sa dostávali do tempa. Hostia sa, naopak, chytili. Prejavil sa zrejme tréningový výpadok. Nevládali sme, na niektorých sa odrazili sviatky. Objavila sa kríza,“ uviedol kapitán ŠPD Rožňava Gasim Beshir.

„Sme radi, že máme druhú výhru. Je to povzbudenie do odvetnej časti, aj keď inú možnosť ako zdolať tohto súpera sme si nepripúšťali. Dúfal som, že v sezóne sa budeme od zápasu k zápasu zlepšovať. Lenže to nie je úplne tak. Zdá sa mi, že s kvalitou súpera rastie aj náš výkon. Možno v zápase s prvoligistom by to bolo iné.“

Ukázať to môžu Rožňavčania už najbližší víkend, keď v sobotu podvečer hostia na svojej palubovke Dolný Kubín, ktorý sa pohybuje na najvyšších priečkach 2. ligy.

V prvom zápase na pôde súpera Rožňavčania prehrali 55:84.

ŠTATISTIKA

Rožňava – Humenné 77:68 (21:15, 48:29, 68:47)

Domov»Sportnet na východe»Základnú časť uzavreli Rožňavčania víťazstvom nad Humenným