Víťazi turnaja Rožňava cup mužstvo Pirane.
Víťazi turnaja Rožňava cup mužstvo Pirane. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|9. jan 2018 o 00:00

Na konci roka sa uskutočnilo viacero turnajov v rôznych športoch.

ROŽŇAVA/BETLIAR. Druhý ročník futbalového halového turnaja Rožňava cup 2017 sa stal korisťou tímu Pirane, ktorý vo finále zdolal mužstvo Hola Hola Krásna Hôrka 3:0. Na treťom mieste skončili Výpekári a štvrté miesto patrilo futbalistom Krh. Dlhej Lúky. Turnaja sa zúčastnilo 18 tímov.

Top 12 pre Leitnera

Víťazom prestížneho turnaja Top 12 stolných tenistov Geológa Rožňava sa stal Ľubomír Leitner. Na druhom mieste skončil Gregor Gallo a tretí bol Gabriel Guľkáš. Ďalšie poradie 4. P. Repaský, 5. M. Letanovský, 6. I. Minčev, 7. J. Letanovský, 8. A. Ružík, 9. Z. Gallo, 10. D. Škorňa, 11. P. Fabian, 12. S. Kolárik.

Víťazstvo obhájili Gaso Sari

Rovnako ako v roku 2016, aj v roku 2017 sa víťazmi Vianočného basketbalového turnaja stali hráči mužstva Gaso Sari. Na ďalších miestach bolo poradie nasledovné: 2. Lekvár, 3. Mladí a pekní, 4. Bagwana, 5. Čuro, 6. Juniori 2000, 7. Black and white .

Víťazmi sa stali Dobšinčania

Seriál turnajov pre futbalistov prípravkárov pokračoval 28. decembra vianočným turnajom. Jeho organizátorom bolo Centrum voľného času Dobšiná a MFK Dobšiná. Dejiskom bolo telocvičňa SOŠ technickej na Hviezdoslavovej v Rožňave.

Na turnaji štartovali Bemifo Rožňava, Gemerská Poloma, Gemerská Hôrka, Sršne Revúca a MFK Dobšiná.

Víťazom sa rovnako ako na turnaji stali chlapci z MFK Dobšiná. Poradie na ďalších miestach bolo nasledovné. Druhé boli Sršne Revúca, tretia Gemerská Hôrka, štvrté Bemifo Rožňava a piata Gemerská Poloma.

Najlepším hráčom turnaja sa stal Balázs (Bemifo Rožňava), najlepším strelcom Hrivnák (Šršne Revúca) a najlepším brankárom Patrik Varga (MFK Dobšiná).

„Rád by som sa poďakoval všetkým zúčastneným za účasť na turnaji, férovú hru a príjemnú atmosféru. Veľká vďaka patrí aj pani riaditeľke M. Rybárovej z CVČ Dobšiná, ako aj všetkým trénerom,“ uviedol tréner prípravky MFK Dobšiná Július Strelka

Rozhodlo posledné kolo

Kultúrny dom v Betliari privítal poslednú decembrovú sobotu štyridsiatku účastníkov 18. ročníka Vianočného šachového turnaja. Hrali sa tradičné 15-minútové partie švajčiarskym systémom na deväť kôl.

Víťazom turnaja sa stal Tomáš Ligárt z Plešivca so 7,5 bodmi pred Oldřichom Wenkem z Rožňava so 7 bodmi a Ladislavom Kuskuličom z Jablonova nad Turňou tiež so siedmimi bodmi.

Medzi deťmi do 15 rokov, ktorých sa tu zišlo presne desať, bol najlepší Miroslav Chomiak ml. z Gemerskej Polomy so 4,5 bodmi pred Lukášom Szaszákom z Rožňavy tiež so 4,5 bodmi. Tretí bol Betliarčan Tobiaš Koóš so ziskom 3,5 bodu.

Hlavnou rozhodkyňou bola tentokrát Katalin Engel. Žrebovanie zabezpečoval Milan Šafárik spolu so starostom Betliara Ľubomírom Zatrochom. Šachové súpravy zapožičal šachový klub Štítnik. Organizačne aj materiálne turnaj zabezpečil Obecný úrad v Betliari v spolupráci so šachovým klubom Betliar.

„Turnaj sa niesol v pokojnej sviatočnej atmosfére, aj keď boje boli vyrovnané. Konečnom poradí rozhodlo až posledné kolo,“ uviedol riaditeľ turnaja Miroslav Ciberaj.