Úspešná výprava TKD Hakimi Rožňava.
Úspešná výprava TKD Hakimi Rožňava. (Autor: archív klubu)
Peter Podolinský|10. jan 2018 o 00:00

Medaily si priviezli zo zápasu,aj zo súborných cvičení poomsae.

ROŽŇAVA. Koncoročné majstrovstvá Slovenska SATKD WTF v Košiciach priniesli taekwondistom TKD Hakimi Rožňava viacero titulov. Medaily si priviezli jednak zo zápasu, tak aj zo súborných cvičení poomsae.

Cvičenci klubu Taekwondo Hakimi Rožňava zabojovali o tituly majstrov za rok 2017 v disciplíne zápas a súborné cvičenia poomsae.

Majstrami v zápase sa stali, Adrián Angyal – slovenský reprezentant v zápase a člen v podpore NŠC, ktorý sa vo finále stretol taktiež s reprezentantom SR pre zápas v spájanej kategórii seniori A do 87 kg z košického klubu Ilyo ŠKP Dávidom Sajkom, nad ktorým sa mu po viacerých predchádzajúcich prehrách tentokrát podarilo zvíťaziť a získať zaslúžený titul majstra SR v zápase. O ďalšie dva tituly sa zaslúžili bratia Lukáš Sečkár (žiaci A do 42 kg) a Tomáš Sečkár (deti A do 34 kg). Obaja zvíťazili vo finále nad súperom s vyšším technickým stupňom, čo je naozaj skvelý výkon.

2. miesto na majstrovstvách získal Dávid Slíž v kategórii kadeti A do 41 kg. 3. miesta získali, Dávid Dusza (žiaci A do 36 kg), ktorý podľahol skúsenejšiemu súperovi s vyšším technickým stupňom, Peter Lancko (seniori A do 74 kg) a Viki Támárová (deti A do 24 kg).

Pre dvoch pretekárov, Lukáš Sečkár a Dávid Dusza, boli tieto majstrovstvá premiérou v „kopoch na hlavu súpera“, pretože podľa pravidiel na hlavu môžu kopať kategórie od kadetov vyššie (od 12 rokov vyššie) a kategória žiakov A (t. j. vyššie technické stupne). Majstrovstvá sú o to výnimočnejšie, že sa tu zápasí bez rozdelenia na B a A, čiže bez rozdelenia technických stupňov na začiatočníkov a pokročilých.

V disciplíne poomsae zastupovali rožňavský klub Hakimi traja cvičenci. Lukáš Sečkár si vybojoval zaslúžene 3. miesto, vo svojej kategórii žiaci I-III (všetky technické stupne spolu) mal najnižší technický stupeň zo súťažiacich a v kvalite odcvičení svojich súborných cvičení predbehol pretekárov s omnoho vyššími technickými stupňami. V kategórii ich štartovalo 13.

Simon Krajíčková štartovala v kategórii juniorky I-III. V kategórii mala pretekárky s majstrovským technickým stupňom DAN, pričom ona sama mala len žltý opasok a dokázala poraziť kvalitou svojich techník dve pretekárky s 1. DAN-om. Skončila na 4. mieste. Naozaj skvelý výkon.

Tomáš Sečkár skončil na 5. mieste v kategórii deti I-III, kde štartovalo 7 pretekárov. Taktiež sa svojím výkonom nestratil medzi vyššími technickými stupňami.

„Víťazmi sú všetci, lebo mali odvahu bojovať o svoj sen, získať titul majstra SR za rok 2017,“ uzavrela trénerka Taekwondo Hakimi Rožňava Nora Angyalová.

Domov»Sportnet na východe»Taekwondisti klubu Hakimi Rožňava získali slovenské tituly