Betliar bude zimovať na druhom mieste

TJ Tatran Betliar.
TJ Tatran Betliar. (Autor: Tatran Betliar)
Peter Podolinský|14. nov 2017 o 00:00

Dohrávkami zápasov 14., resp. 11. kola sa skončila cez víkend jesenná časť 6. ligy.

Rožňavské Bystré – Betliar 1:3 (0:1)

Góly: 60. P. Minčík – 39. O. Ujházy (vlastný), 53. M. Árvay, 79. M. Ďuriček, ŽK: 7. a 55. M. Szilágyi, 56. I. Demján – 59. R. Fabian, ČK: 55. M. Szilágyi – 0, R: L. Marton, DZ: Š. Hadar, D: 20. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: O. Ujházi – T. Kuchta, P. Kubej, Š. Dorkin, M. Szilágyi, R. Jakab (70. P. Zakhar), T. Gebe (67. F. Znak), P. Milko, R. Ďurský, I. Demján, P. Minčík (75. M. Gábor). BETLIAR: S. Cirbus – R. Fabian, L. Poťmák, M. Marciš, I. Lörincz, M. Árvay, P. Hricko, M. Ďuriček, Zs. Barkasz (82. Ľ. Šofranko), R. Jakab (46. D. Szilardi), L. Lörincz (77. M. Oravec).

Pohľad do tabuľky napovedal, že hostia budú favoritom zápasu. V prvom polčase však hrali opatrne. Hoci mali loptu viac na kopačkách, ako prví pohrozili domáci. Postupne sa však hostia čoraz viac osmeľovali a vytvárali si tlak. Po jednej akcii si domáci brankár vrazil loptu do siete.

V úvode druhého polčasu po vyšachovaní obrany pridal M. Árvay druhý gól Tatrana. O chvíľu nato videl Szilágyi druhú žltú kartu, a domáci tak hrali desiati. Po hodine hry hostia chybovali v strede, nasledoval faul a domáci zahrávali priamy kop.

Napokon i s trochou šťastia sa im podarilo dostať loptu do siete. V 79. min. však pridali hostia tretí gól a bolo rozhodnuté.

Okrem gólov mali Betliarčania aj ďalšie šance, pričom dvakrát pomohla domácim konštrukcia brány.

Vyšná Slaná – Rudná 8:1 (5:0)

Góly: 15., 47., 59., 75. a 88. Jer. Barnák, 29. a 68. O. Kračún, 38. M. Gallo – 70. Z. Molčan, ŽK: 85. Joz. Barnák – 8. Fr. Čapó, 38. Z. Molčan, 38. Cs. Óvary, 65. P. Szőllős, ČK: 90. M. Laurinc – 0, R: L. Gyenes, DZ: F. Drenko, D: 50. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Hadar, M. Bendík (80. A. Rogos), M. Laurinc, F. Gallo, G. Keršák, A. Gallo (63. Š. Domik), P. Zabrel, O. Kračún, M. Gallo (72. Joz. Barnák), Jer. Barnák. RUDNÁ: J. Rabas – L. Šimon, P. Szőllős (72. A. Köteles), P. Kontra, O. Sanisló, A. Gyömbér, Z. Molčan, Cs. Óvary, Fr. Čapó, J. Urban.

Futbalisti lídra z Vyšnej Slanej už do polčasu potvrdili úlohu favorita a viedli 3:0. Po prestávke pridali ešte ďalších päť gólov, hostia výsledok len korigoval Z. Molčanom.

V závere zápasu zahodil penaltu hosťujúci Kontra. Na strane domácich sa s piatimi gólmi strelecky vytiahol Jer. Barnák.

Najlepší strelci

16 gólov – Ján Rochl (ŠK Štítnik), Jer. Barnák (Vyšná Slaná).
15 gólov – J. Urban (Rudná), F. Rohály (Jablonov n/T).
14 gólov – Mil. Gallo (FK Štítnik KT), D. Betík (Bohúňovo).
13 gólov – M. Chochol (FK Štítnik KT), L. Dávid (Rudná).
12 gólov – O. Varga (Honce), J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka), O. Vysoký (Rudná).
11 gólov – P. Mičinsky (Dlhá Ves), J. Kamenský (Kružná).
10 gólov – A. Krága (ŠK Štítnik), K. Šoltés (Drnava), A. Örvös (Dlhá Ves), B. Milko (FK Štítnik KT), J. Gebe (Krh. Dlhá Lúka).
9 gólov – G. Keršák (Vyšná Slaná).
8 gólov – R. Bubenčík (Rožňavské Bystré), B. Šoltés (Drnava), O. Kračún (Vyšná Slaná).
7 gólov – Cs. Flander (Dlhá Ves), A. Gallo (Vyšná Slaná), L. Varga (Kružná).
6 gólov –M. Marciš (Betliar), L. Hajdu (Honce), K. Albert (Krh. Dlhá Lúka).
5 gólov – Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka), D. Babič, T. Lipták (obaja Drnava), D. Kakalejčík (FK Štítnik KT), I. Lörincz (Betliar), F. Čapó (Rudná), O. Kerekeš (Kružná), P. Pál Baláž (Jablonov n/T).

1. Vyšná Slaná 14 12 2 0 58:12 38
3. FK Štítnik KT 14 9 1 4 55:35 28
4. Drnava 14 8 3 3 50:30 27
2. Betliar 14 9 2 3 31:16 29
5. Krh. Dlhá Lúka 14 7 4 3 45:33 25
6. Rudná 14 7 1 6 62:49 22
7. Dlhá Ves 14 6 3 5 43:31 21
8. Bohúňovo 14 5 3 6 31:41 18