Podhradčania zápas s Medzevom rozhodli už do polčasu

Matúš Mészner je oporou obrany, no dokáže aj presne vystreliť.
Matúš Mészner je oporou obrany, no dokáže aj presne vystreliť. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|7. nov 2017 o 00:00

Domáci tak šnúru bez prehry natiahli na sedem zápasov.

Krásnohorské Podhradie – Medzev 2:0 (2:0)

Góly: 3. a 27. M. Mészner, ŽK: 42. Š. Kún, 47. T. Hajdúk, 90. R. Bartko, 90. M. Mészner – 50. M. Hanzuš, 62. P. Palencsár, 67. A. Ribár, 90. P. Horňák, R: M. Bochnovič, D: 300. KRH. PODHRADIE: R. Bartko – I. Oravec, J. Erdöfalvi, T. Revúcky, T. Hajdúk, M. Mészner, Š. Kún, J. Rencsok (89. D. Vozár), K. Zubrický, A. Vaško (66. M. Róth), Z. Breuer.

Domáci vstúpili do zápasu proti favoritovi bez ostychu a už v 3. min. sa po rohu ujali vedenia gólom Mésznera. Ten istý hráč pridal v 27. min. znova po štandardnej situácia hlavou druhý gól Podhradčanov.

V ďalšom priebehu zápasu dodržiavali taktické pokyny trénera Baltu a hostia, aj keď mali loptu viac na kopačkách Bartka výraznejšie neohrozili.

Po prestávke už diváci gól nevideli, za to však viacero hráčov bolo napomínaných.

Podhradčania tak vrátili Medzevu prehru z úvodného zápasu jesennej časti.

Viceprezident FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď: „Prvý polčas bol výborný. Zahrávali sme rohový kop a Mészner otvoril skóre. Druhý bol znova po štandardke tentoraz hlavou. Hostia prišli s nosmi veľmi hore. Zaslúžene sme vyhrali. Aj keď hostia mali viac loptu na kopačkách, vyložené šance si nevytvorili. My sme hrali s rozumom, čakali sme na nich, skúšali to cez brejky. Okrem gólov sme ešte mali šance. Vyhrali sme bojovnosťou. Druhý polčas hráči dodržiavali taktické pokyny. Myslím si, že hostia očakávali, že ľahko u nás získajú tri body. S Kalšou sme remizovali, no bola 50 percent výkonnostne lepšia ako Medzev v tomto zápase. Moje heslo týždňa bolo, Keď Medzev mohol poraziť Trenčín, Krásna Hôrka môže poraziť Medzev. Siedmy zápas bez prehry znamená, že to nie je náhoda. Urobili sme isté vnútroklubové zmeny a odvtedy sme začali veci fungovať inak ako predtým, zlepšila sa atmosféra. Navyše sme bodovali so súpermi ako Čaňa, Kalša, Medzev. Chcem sa za tieto zápasy i celú jeseň v mene vedenia poďakovať všetkým hráčom.“

Ostatné výsledky 16. kola 4. ligy Juh: Rudňany – Sobrance 0:0, Topoľany – Čičarovce 4:0, Malá Ida – Kechnec 3:2, Petrovce n/L – Čaňa 4:4, Strážske – Kalša 2:1, Sokoľany – Geča 3:1, V. Kapušany – Maria Huta 1:0.