Podhradčania doma ubránili proti favoritovi bod

Obrana Krh. Podhradia v druhom polčase úspešne odolala tlaku futbalistov Kalše.
Obrana Krh. Podhradia v druhom polčase úspešne odolala tlaku futbalistov Kalše. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|31. okt 2017 o 00:00

Futbalisti Krásnohorského Podhradia s Kalšou uhrali remízu.

Futbalisti Krh. Podhradia sa v poslednom jesennom kole už v 5. min. zápasu s druhou Kalšou ujali vedenia. Hostia vyrovnali. Remízou sa zápas aj skončil.

Krásnohorské Podhradie – Kalša 1:1 (1:1) Góly: 5. T. Revúcky – 43. E. Takáč, ŽK: 83. M. Róth – 85. M. Vaňo, R: J. Dušek, D: 100. KRH. PODHRADIE: R. Bartko – I. Oravec, J. Erdöfalvi, T. Revúcky, T. Hajdúk, M. Mészner, Š. Kún, J. Rencsok (67. Z. Breuer), M. Róth, K. Zubrický, A. Vaško (67. L. Héger).

V úvode zápasu začali hostia nastrelenou tyčou. Na druhej strane priamy kop Hajdúka brankár len vyrazil a Revúcky tak v 5. min. otvoril skóre.

Potom sa hralo viac v strede, náznaky šancí boli na oboch stranách. V 29. min. zahrávali hostia po ruke spred šestnástky priamy kop, no nastrelili len hráča v múre a následná strela mierila vedľa. V 41. min. však hostia skórovali.

Po peknej akcii a centri presne hlavičkoval Takáč.

Na začiatku druhého polčasu začali lepšie domáci, ale postupne prebrali iniciatívu hostia. Viac sa hralo na polovici domácich, i keď aj títo hrozili rýchlymi protiútokmi.

V 70. min. mali hostia veľkú šancu, no strela skončila na tyči, následný pokus Bartko vyrazil. V 80. min. mali štandardku domáci, no hostia loptu odvrátili do bezpečia.

Skóre sa tak už do konca zápasu nezmenilo a domáci si vybojovali cenný bod.

(Autor: Peter Podolinský)

Tréner FK Krásnohorské Podhradie Július Balta: „Súper bol kvalitný, disponuje kvalitnými hráčmi. Mojim hráčom som zdôrazňoval, že výkon z Čane, kde sme aj bodovali, bude málo na to, aby sme sa pokúsili zdolať Kalšu. Pred zápasom by som jeden bod bral všetkými desiatimi, ale nakoniec mrzia mínus dva body. Hovoril som chlapcom, hrajme zo zabezpečenej obrany, nech je kvalita v strede. Robme problémy stredovej formácii súpera. Eliminujme Zehera. Čo sa nám aj podarilo. Len chvíľková nekoncentrácia, keď už som sa cítil v šatni. Urobili sme chybu, nechali sme loptu padnúť, následne ušiel po kraji hráč, odcentroval a zrejme sa trochu narušila mozaika defenzívy. No a vyrovnali nám do šatne. Druhý polčas som zdôrazňoval, že musíme hrať zo zabezpečenej obrany. Nepúšťať súper do rytmu, viac sme pristupovali k hráčom súpera, no u niektorých prišla aj únava. Bolo treba striedať, len je to ťažké v zápase, kde súper stále číha. Rovnako aj my sme číhali na brejky. Mali sme aj šance, mohli sme aj jeden gólik dať. Snáď by sme to udržali. Maximálne však ďakujem môjmu mužstvu. Odkrútilo už šiesty zápas v rade bez prehry. Herná výkonnosť, disciplína i technicko-taktická vyspelosť hráčov je lepšia. Je to prísľub do budúcnosti. Chlapci majú naordinované, že defenzívna činnosť je zameraná na to neinkasovať gól. Koncový hráč Rencsok v tomto zápase veľa urobil. Revúcky doťahoval, znova dal gól. Je prísľubom. Striedali sme na hrot Hégera. Je však pracovne mimo Rožňavy, netrénuje toľko, je trochu statický. V závere striedal, no bolo to skôr technické striedanie. Išiel som za svojím cieľom, dotiahnuť zápas do remízového konca, čo sa nám aj podarilo. Ďakujem vedeniu aj hráčom, že sa konečne naladili na takú veľmi dobrú futbalovú strunu. Verím, že v predohrávke potrápime aj prvé mužstvo tabuľky Medzev. Chcem pokračovať v sérii zápasov bez prehry.“

Tréner FJ Mladosť Kalša Ľubomír Maďarík: „Prišli sme do Krásnohorského Podhradia s úmyslom zvíťaziť a získať tak tri body. Chlapcov každý zápas upozorňujem na koncentráciu hneď od úvodných minút. Stáva sa nám, že inkasujeme góly v úvode a potom musíme otáčať výsledok. Žiaľ, zasa sme stratili koncentráciu, z môjho pohľadu sme dostali lacný gól. Na konci zápasu sme vyrovnali a dostali sme sa tak späť do zápasu. Cieľ bol vyhrať. V druhom polčase sme mali snahu streliť gól, no nepremenili sme vyložené šance a odvážame si bod. Som z toho sklamaný, lebo tu sme mali vyhrať. V druhom polčase sme mali loptu aj hru pod kontrolou, len nám chýbala predfinálna a finálna fáza, respektíve drzosť vojsť do šestnástky, alebo schopnosť hráča vziať na seba zodpovednosť a dať gól. Môžeme mať prevahu celý zápas, no ak nedáme góly, odvezieme si len bod.“

Ostatné výsledky 15. kola 4. ligy Juh: Maria Huta – Topoľany 0:1, V. Kapušany – Geča 3:0, Sokoľany – Sobrance 1:0, Rudňany – Medzev 1:3, Strážske – Čaňa 2:0, Petrovce n/L – Kechnec 6:2, Malá Ida – Čičarovce 4:0.