Rýchly gól Revúčanov nezlomil

(Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|18. okt 2017 o 16:05

Aj keď inkasovali gól v prvej minúte zápasu, dokázali stretnutie otočiť.

REVÚCA. Aj keď Revúčania inkasovali gól v prvej minúte zápasu, dokázali stretnutie otočiť a Hriňovú zdolať. Udialo sa v 11. kole IV. ligy Juh SsFZ.

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov sa MFK Revúca predstavil opäť na domácom ihrisku proti súperovi z Hriňovej.

Domáci priaznivci sa však ešte ani nestihli usadiť na tribúne a už ich nepríjemne prekvapil Mracinek.

Ten po chybe domácich na kraji obrany získal loptu a sám pre Stankovičom otvoril skóre už v 30. sekunde zápasu.

Hostia sa však z vedenia dlho neradovali, pretože v 9. min. po podobnej chybe vypichol loptu Kožička, posunul ju Faškovi a ten vyrovnal na 1:1.

V 15. min. sa po rohu dostal k zakončeniu hlavou domáci kapitán Urc, ale jeho pokus smeroval len do rúk brankára. V 17. min. došlo k ďalšiemu skratu v domácej obrane, keď nedôraznú prihrávku pred šestnástku vystihol Purdek, ale Stankovič v domácej bráne včas vybehol a nohami zabránil gólu.

V 22. min. strieľal spoza šestnástky domáci Kožička, no jeho pokus smeroval nad bránu.

Viac šťastia mal ten istý hráč o dve minúty neskôr, keď ho presným centrom z ľavej strany našiel Furman a úspešný strelec zblízka poslal domácich do vedenia.

V 30. min. sa do zakončenia predieral aktívny Furman, ktorého nedovolene zastavil Miklian a rozhodca nariadil pokutový kop. Faško však ponúknutú šancu nevyužil a z bieleho bodu namieril len do žrde.

Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie hostia. Už v 47. min. vystrelil Hronček a Stankovič musel jeho strelu vyraziť na roh.

Po ňom sa dostal k hlavičke Pohorelec, ale Stankovič bol opäť pripravený. V 62. min. strieľal spoza šestnástky Miklian, no jeho pokus smeroval nad domácu bránu.

O minútu neskôr vyskúšal pozornosť Stankoviča z otočky Hronček, ale brankár si z plachtiacou strelou pod brvno poradil a vytlačil ju nad bránu.

Z následného rohu sa o akrobatické zakončenie pokúšal opäť Hronček, ale Stankovič bol pripravený. V 72. min. skončil prízemný priamy kop Purdeka aj s prispením domácej obrany tesne vedľa brány.

V tejto fáze zápasu mali navrch hosťujúci hráči, no vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, domáci mohli definitívne rozhodnúť v 78. min. Ganaj preniesol loptu na ľavú stranu ihriska, kde ju jedným dotykom spracoval Kožička, ale zblízka trafil len do vybiehajúceho brankára.

V závere stretnutia sa už hostia nedostali do súvislého tlaku, a tak domáci ubránili jednogólový náskok a tešili sa z plného bodového zisku.

Filip Faško, strelec prvého gólu Revúcej: „Víťazstvo sme si vydreli. Súper bol behavý a dobre napádal, navyše sme museli doťahovať skóre hneď od začiatku. Našťastie sa nám podarilo skoro vyrovnať, Lukáš Kožička mi poslal presnú prihrávku na šestnástku, kde som si loptu prebral a slabšou ľavačkou vystrelil do protismeru brankára. Škoda, že som potom z jedenástky nepoistil naše vedenie. Veril som si, ale chýbalo mi trochu šťastia, možno 2 cm a lopta by sa odrazila do brány. Mohlo sa nám hrať ľahšie. Dôležité je, že sme to nakoniec dotiahli do víťazného konca. Chcel by som vyzdvihnúť najmä výkony Tomáša Urca a Peťa Antala, boli všade a získali pre nás veľké množstvo lôpt.“

Štatistika

MFK Revúca – MFK Spartak Hriňová 2:1 (2:1)

Góly: 9. Faško, 24. Kožička - 1. Marcinek, ŽK: Bystrán, Faško, Slovák, Furman, Lunter - Miklian, Pohorelec. MFK REVÚCA: Stankovič - Majerčík, T. Urc (K), Krajňák (4. Slovák), Antal, Šmídt (67. Gömöri), Kožička, Ganaj, Furman, Bystrán, Faško (87. Lunter).

MFK Spartak Hriňová: Kružliak - Jablonský, Hronček, Hanes (71. Dančo), Marcinek, Pohorelec, Miklian, Ľupták, Purdek (K), Mičuda, Vreštiak.