Krásnohorské Podhradie si pripísalo ďalšie cenné víťazstvo

Autor hetriku Tomáš Revúcky.
Autor hetriku Tomáš Revúcky. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|17. okt 2017 o 00:00

Na svojej pôde privítali súpera z Kechneca.

V uplynulom kole IV. ligy Juh privítali futbalisti Krh. Podhradia na svojej pôde súpera z Kechneca. Hostia pod vedením trénera D. Polláka nedokázali nájsť na rozbehnutých Podhradčanov recept.

Krásnohorské Podhradie – Kechnec 4:0 (3:0) Góly: 18., 44. a 88. T. Revúcky, 39. T. Hajdúk, ŽK: 9. Š. Kún, 82. L. Héger, 88. T. Revúcky – 9. P. Jurčo, 45. D. Gere, R: J. Mano, D: 100. KRH. PODHRADIE: R. Bartko (89. D. Džačár) – I. Oravec, J. Erdöfalvi, T. Revúcky (89. P. Džačár), T. Hajdúk, M. Mészner, Š. Kún, D. Vozár (72. R. Madarász), J. Rencsok (64. L. Héger), M. Róth, K. Zubrický.

Hostia síce začali nebojácne a mali aj pár pokusov smerom na Bartkovu bránu, no bez efektu. V 9. min. sa po súboji Jurča s Mésznerom dostali do incidentu Jurčo a Kún, za čo ich oboch rozhodca napomenul. Hra sa potom upokojila.

Domáci začali postupne preberať iniciatívu a boli čoraz nebezpečnejší. V 17. min. otvoril skóre Revúcky. V 34. min. z diaľky s pokojom a rozvahou vystrelil Kún a brankár hostí len s námahou vytlačil loptu na roh.

V 38. min. sa však Hajdúk už presadil. V závere polčasu sa do šance dostával D. Gere na strane hostí. V 44. min. zahrával Revúcky priamy kop a jeho presne umiestnená strela skončila v pravom hornom rohu.

Po prestávke dlho nevedeli domáci nadviazať na prvý polčas. Mali síce prevahu, ale gólmi ju nevedeli potvrdiť. Viacero šancí zahodil Revúcky, no v závere sa mu predsa len podarilo uzavrieť hetrik.

Podhradčanom sa začína dariť.
Podhradčanom sa začína dariť. (Autor: Peter Podolinský)

Tréner FK Krásnohorské Podhradie Július Balta: „Na začiatku sezóny sme boli v hernej nepohode. Prišli noví hráči, odošli kvalitní hráči, strelci, ktorých góly prinášali body. Toto mužstvo potrebovalo čas, ale prišli veci, ktoré negatívne vplývali na chod mančaftu. Ak nie sú výsledky, názory sú zvyčajne rôzne. No dali sme hlavy dokopy a došli sme k záveru, že po odchode kvalitných hráčov nemôžeme hrať okulahodiaci futbal, ale musíme si zabezpečiť zadné rady. Začali sme to riešiť príchodom mladého kvalitného brankára. Prešli sme hrať takú prešpikovanú obranu, ktorá je dostatočne pružná v zložení troch stopérov v trojuholníku. Išlo o to neinkasovať góly. Čiastočne sa nám to začalo dariť v Petrovciach, kde sme mali blízko k troch bodom, keď Revúcky mohol rozhodnúť zápas v náš prospech. Potom prišiel domáci zápas s Malou Idou, kde si dali hostia vlastný gól. Naštartovali sme sa. Na kopačky sa vrátila herná pohoda, kombinácie, dobre sme riešili herné situácie a chlapci si hlavne začali veriť. Tým pádom ich výkonnosť mala stúpajúcu tendenciu, čo sa potvrdilo aj v Čičarovciach, kde sme dokázali po inkasovanom góle otočiť zápas.

Pred zápasom s Kechnecom, pred ktorým mi vypadli esá ako Vaško či Breuer, ktoré sa ťažko nahrádzajú, som zdôrazňoval hráčom, nech berú tento zápas ako najťažší v jesennej časti. Prikladal som mu maximálnu vážnosť, na lavičke hostí je kvalitný kolega. Pozná moju mentalitu, moje metódy, no jednoznačne prvý polčas sme to naštartovali. Boli pekné akcie, góly. Bolo sa na čo pozerať.

V druhom polčase prišlo to, čo musím s hráčmi ešte riešiť, že hoci vedieme 3:0, ešte nie je koniec zápasu. Ten sa končí v 95. minúte. Paliho Jurča poznám dobre. Neordinoval som na neho osobnú obranu. Veľmi dobre však vieme, že Mészner je kremeň. Keď mu poviem, že ten hráč si nesmie kopnúť do lopty a nie, že cez neho inkasujeme gól. Neboli nefér zákroky, obaja sú chlapi, ktorí vedia rozdávať a vedia prijať. Jednoznačne elimináciou Jurča sme urobili trochu navyše. Aj preto je výsledok taký, aký je.

Hrám na jedného útočníka, no z trojice stopérov sa hoci-ktorý môže posunúť do stredovej formácie a sily sa zmenia. Rencsok mal zamestnávať útočníkov a Revúcky dostal voľnú ruku. Je dostatočne rýchly a technicky zdatný, teraz je už aj vykopaný. Hráči mu pripravili pozície, z ktorých skóroval. Tam sa to lámalo, že sme hrali na Revúckeho a súperi to nezachytili. Rencsok zaťažil ľavú stranu a pravá zostala voľná, z čoho sme ťažili."

Tréner FK Kechnec Dušan Pollák: „Domáci vyhrali zaslúžene. Majú skúsené mužstvo. Moje mužstvo je neskúsené, je tu veľa mladých hráčov okrem dvoch – troch skúsenejších. Chýba nám skúsenosť aj kvalita. Hráčov som upozorňoval, že domáci budú hrať bojovne. Budú ťažiť so štandardiek, čo sa aj potvrdilo. Urobili sme obrovskú chybu pri bránení a tým sme ich postavili na nohy. Úvod sme mali dobrý, no potom došlo k malému incidentu na ihrisku a od tej chvíle naše mužstvo stratilo koncentráciu, hráči sa zľakli.

Celý zápas hrali ustráchane. Bol to jeden z našich najslabších výkonov, čo sme podali. Z predchádzajúcich troch zápasov sme nepodali ani pätdesiatpercentný výkon. To som aj hráčom povedal. Pri lepšom výkone by bol aj lepší výsledok. Ale s takýmto výkonom sa nedá uspieť.

Na výsledku sa však podpísala aj veľká maródka v kádri. Chýbali Ráši, Bajús, Durkáč, Dufala. Dovedna asi päť hráčov oproti predchádzajúcim trom zápasom. Pri kvalite, akou disponujeme, to bolo na ihrisku cítiť. V ostatných troch zápasoch sme išli výkonovo i futbalovo hore, no teraz nás pribrzdili zranenia.“

Ostatné výsledky 13. kola IV. ligy Juh: Maria Huta – Sobrance 4:0, Rudňany – Čaňa 2:2, Geča – Topoľany 3:0, Veľké Kapušany – Medzev 0:2, Sokoľany – Kalša 0:0, Strážske – Čičarovce 3:0, Petrovce n/L – Malá Ida 5:1.

16. Kechnec 13 1 2 10 10:50 5

Domov»Sportnet na východe»Krásnohorské Podhradie si pripísalo ďalšie cenné víťazstvo