Krásnohorské Podhradie ostáva stále bez víťazstva

Krh. Podhradie zatiaľ na zdolanie súperov recept nenašlo.
Krh. Podhradie zatiaľ na zdolanie súperov recept nenašlo. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|19. sep 2017 o 00:00

Nepremenené šanci i chyby ich nahrali súperovi na obrat v zápase.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Futbalisti sa vytúženého prvého víťazstva v novej sezóne nedočkali ani v deviatom kole 4. ligy Juh.

V prvom polčase sa domácim vcelku darilo. Súpera nepúšťali do šancí a od 19. min. viedli gólom Vaška. V úvode druhého polčasu si vytvorili pár šancí, no nepremenili ich.

Neskôr sa to ukázalo ako dosť podstatný moment. Po nedorozumení v zadných radoch v 59. min. Piskor vyrovnal a v 72. min. dostal Rusyn Strážske do vedenia.

Domáci však aj naďalej bojovali, no recept na súpera nenachádzali. Tri body si potom hostia poistili v 83. min., keď priamy kop K. Sehediya skončil v sieti.

Kún: Zvažujem, či máme na túto súťaž

Prezident FK Krásnohorské Podhradie Štefan Kún: „Celý polčas sa vyvíjal dobre. Hrali sme to, čo sme chceli. Držali sme súpera od brány, nemali väčšie šance. Druhý polčas sme v úvode zaspali ako zvykneme a potom sme si urobili tri čisté góly. Mali sme dve šance, z ktorým sme mohli skórovať. Mohli sme dať na 2:0, no nedali sme gól a vtedy sa to zlomilo. Urobili sme si detský gól, nedorozumenie medzi brankárom a stopérom. Stáva sa to, len my sme sa už z toho nevedeli spamätať. Dostali sme ďalší. Na súpera sme vôbec netlačili, nenapádali ho. Bránili sme na dva tri metre, nedostupovali sme k hráčom. Chlapci chceli, bojovali do konca. No nevedeli sme nič vymyslieť. Bol som na lavičke a nevyhováram sa na ostatných, ako iní zvyknú. Chýbal nám pokoj, že by sme rozhliadli a dali gól. Vynechali sme dve čisté šance a potom sme dostali gól. To nám podkoplo nohy. Aj keď sme oproti minulej sezóne posilnili, nehráme nič. Je nás dosť, na tréningy chodíme. Začínam uvažovať aj o tom, či máme na túto súťaž. Lebo ak chceme hrať takto, tak to na IV. ligu nie je. Sme schopní za päť minút sa tak rozhodiť, že celá naša koncepcia padne. Na to, ako to odstrániť, sme zatiaľ ani s trénerom neprišli. Bojujeme, ale neskoro. Nebojujeme o loptu vtedy, keď máme, ale začneme o dve tri sekundy neskôr. Chýba nám chvíľka, ktorá je už v tejto súťaži dôležitá.“

Strážske viedol nový tréner

Tréner ŠK Strážske Jozef Vaľko: „Mužstvo som oficiálne prebral na piatkovom predzápasovom tréningu. Bola to teda pre mňa ostrá premiéra. Nastavili sme chlapcov tak, aby sme tento zápas zvládli. Vedeli sme v akej situácii sa nachádza súper, no v konečnom dôsledku nás to nemalo čo zaujímať. My sme chceli hrať futbal. V prvom polčase bol výkon z našej strany katastrofálny. Nevravím, že v druhom sa to hneď zmenilo. Na hráčoch bola vidieť únava po dlhej ceste na zápas či nočnej v práci. Rozhodujúce bolo mužstvo, tímový duch. Chceli sa pobiť o výsledok. Pre nás bolo to podstatné a ja môžem byť len rád, že sa zobudili, na ihrisku hrali ako kolektív. Predtým to nešlo tak, ako malo. Boli tam problémy. Snažíme sa chalanov stmeliť a práve druhý polčas ukázal to, že chlapci chcú. Pre mňa to bolo veľké plus, že dodržali taktické pokyny. Štandardné situácie, ktoré sme mali aj v prvom polčase, nevyšli, lebo nedodržali sme taktické pokyny. V druhom to takmer všetko dodržali a vyšlo to. Zlom nastal pri druhom góle, ale definitívna bodka bol tretí gól. Domáci, klobúk dole, aj za nepriaznivého stavu stále šliapali.“

Krh. Podhradie – Strážske 1:3 (1:0)

Góly: 19. A. Vaško – 59. P. Piskor, 72.I. Rusyn, 83. K. Sehediy, ŽK: 38. S. Zubrický, 45. J. Erdöfalvi, 73. T. Hajdúk, 76. J. Piater – 45. P. Stach, 54. P. Piskor, 61. v. Lysachenko, 76. T. Kuzma, R: R. Bobko, D: 100.

KRH. PODHRADIE: R. Bartko – I. Oravec (79. D. Vozár), J. Erdöfalvi, T. Revúcky, T. Hajdúk (84. R. Madarász), A. Vaško, Z. Breuer, K. Zubrický, M. Róth, L. Héger (85. A. Hanzlík), M. Pollák (65. M. Mészner).

Výsledky 8. kola: Topoľany – Krh. Podhradie 3:0 (0:0)

Góly: 50. D. Lörinc, 52. T. Michaliv, 66. L. Lörinc, ŽK: 0 – 14. M. Róth, 78. D. Vozár, R: S. Vaňo, D: 130.

KRH. PODHRADIE: R. Bartko – I. Oravec (55. M. Pollák), J. Erdöfalvi, T. Revúcky (55. D. Vozár), T. Hajdúk, A. Vaško (79. A. Hanzlík), M. Mészner, Z. Breuer, K. Zubrický, M. Róth (69. Š. Kún), L. Héger. Ostatné výsledky: Kalša – Medzev 2:1, Strážske – Rudňany 2:1, Petrovce n/L – Sokoľany 2:1, Malá Ida – Veľké Kapušany 0:0, Čičarovce – Maria Huta 0:2, Kechnec – Geča 0:7, Čaňa – Sobrance 3:3.

Výsledky 7. kola: Rudňany – Krh. Podhradie 4:1 (1:1)

Góly: 8., 56. a 75. (11 m) T. Bdžoch, 87. F. Richnavský – 40. R. Kuzma, ŽK: 88. J. Čuj – 23. R. Kuzma, 74. A. Vaško, R: M. Mišenčík, D: 200.

KRH. PODHRADIE: R. Bartko – I. Oravec, J. Erdöfalvi, T. Revúcky, T. Hajdúk, R. Madarász (22. K. Zubrický), R. Kuzma, A. Vaško, M. Mészner, M. Pollák (71. N. Lükő), J. Piater (71. D. Vozár). Ostatné výsledky: Maria Huta – Malá Ida 2:0, Geča – Čičarovce 1:0, Kalša – Topoľany 3:0, Medzev – Čaňa 4:3, Sobrance – Kechnec 7:0, Veľké Kapušany – Petrovce n/L 1:2, Sokoľany – Strážske 3:1.