Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Rožňavčania vo Svite nezaváhali, rozhodli už do polčasu

Rožňavskí treťoligisti odohrali minulý týždeň dva zápasy.

Peter Štyvar a Jaroslav Figúr sa radujú z vyrovnávajúceho gólu v zápase so Stropkovom.Peter Štyvar a Jaroslav Figúr sa radujú z vyrovnávajúceho gólu v zápase so Stropkovom. (Zdroj: Peter Podolinský)

V priebehu minulého týždňa odohrali rožňavskí treťoligisti dva zápasy. V utorok predohrávali ôsme kolo a v nedeľu odohrali riadne siedme kolo.

Svit – Rožňava 0:4 (0:3) Góly: 6. O. Kovchar, 27. P. Štyvar, 36. J. Figúr, 63. A. P. Svedyuk, ŽK: 32. D. Chyba, 60. P. Zelko – 17. Y. Koretskyy, R: J. Sučka, D: 46. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Ďuriček, M. Gere, R. Szkokan, O. Kovchar, Y. Koretskyy (79. R. Greško), Pa. Gere, M. Gallo ml. (71. P. Sappanoš), A. P. Svedyuk (87. R. Kardos), P. Štyvar (87. J. Korfanta), J. Figúr (75. A. Krak.)

Rožňava cestovala do Svitu ako favorit a prvý polčas to aj potvrdil. Už v 6. min. skóroval Kovchar, v 27. min. pridal druhý gól Štyvar a polčasový účet zakončil Figúr.

Snahy domácich niečo so zápasom urobiť pochoval po niečo viac ako hodine hry štvrtým gólom Svedyuk.

Prečítajte si tiež: III. liga: Kolo sa nieslo v znamení hostí Čítajte

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Nečakali sme ľahký zápas, ale išli sme s cieľom vziať si tri body. Veľmi nám k tomu pomohol skorý gól. Domáci chceli pozorne brániť, ale my sme veľmi dobre kombinovali, vytvárali si aj šance, ktoré sme využili. Do polčasu sme viedli 3:0. V druhom polčase sme boli naďalej aktívny, aby sme domácich nepustili do šancí, ktoré by vyústili do inkasovaného gólu, ktorý by mohol domácich naštartovať. Domáci boli aktívny, no nám sa podarilo skórovať na 4:0 a zápas sme už mali pod kontrolou. Dve šance domácich sme dokázali zneškodniť.

Rozhodujúci bol prvý polčas, aj keď štvrtý gól im zabránil k tomu, aby chytili druhý dych. Za tohto stavu ich snaha niečo zo zápasom urobiť opustila.“

Ostatné výsledky 7. kola III. ligy: Vranov n/T – Vyšné Opátske 0:2, Giraltovce – Šarišské Michaľany 1:0, Svidník – Snina 1:2, Plavnica – Lipany 0:2, Bardejovská Nová Ves – Krompachy 2:4, Sabinov – Prešov B 3:1, Veľké Revištia – Stropkov 1:2.
Rožňava – Stropkov 1:2 (0:1) Góly: 42. J. Figúr – 34. P. Poľák, 69. J. Kimák, ŽK: 90. M. Gallo ml. – 24. F. Varga, 42. D. Petrišin, 75. E. Vaško, 79. P. Jakubčo, ČK: 19. Zs. Ištók – 0, R: L. Dzivjak, D: 584. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Ďuriček, Zs. Ištók, M. Gere, O. Kovchar, Y. Koretskyy (85. T. Havko), Pa. Gere, M. Gallo ml., A. P. Svedyuk, P. Štyvar (69. R. Szkokan), J. Figúr.

Domáci Rožňava začala v utorkovej predohrávke ôsmeho kola aktívnejšie. Hostia hrali spočiatku opatrnejšie, no postupne boli čoraz nebezpečnejší. Pri jednom z únikov stiahol Ištók súpera a videl za to červenú kartu. Rožňava tak celých sedemdesiat minút hrala o desiatich.

Hostia početnú prevahu využili a po štvrťhodine dali vedúci gól. Domáci sa však nevzdávali a v závere polčasu dopravil Figúr loptu do siete. Po prestávke strelili hostia rozhodujúci druhý gól.

Snahy domácich vyšli naprázdno a závere ich chýbal aj kúsok šťastia, keď striedajúci Szkokan nepremenil šancu.

Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov – servis výsledkov a faktov Čítajte

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Ťažko hodnotiť takýto zápas. Červenou kartou sa celý zápas zmenil. Museli sme brániť. 70 minút hrať o jedného hráča menej proti tak silnému súperovi, a v takom nabitom programe bolo veľmi ťažké. Aj keď sme vedeli, že najviac budú hroziť zo štandardných situácií, tak práve po nich sme dostali prvý gól. Aj keď sme boli o jedného menej, hrali sme obetavo a dokázali sme do polčasu vyrovnať. V druhom polčase sme chceli pozorne brániť a verili, že nám vyjde nejaká brejková situácia. Aj nám vychádzali, len sme ich nevedeli dotiahnuť do úspešného konca. Súper stále hrozil a po jednej štandardnej situácii skóroval. Chlapci si však za svoj výkon v zápase zaslúžili aspoň jeden bod.“

Tréner MŠK Tesla Stropkov Vladimír Rusnák: „Mužstvo Rožňavy a ešte Krompachy som vôbec nepoznal. Vedel sme o kvalite a sily, že dali jedenásť gólov, no dostali desať, aj keď majú výborného Pulena. Prvých pätnásť minút sme hrali dosť zakríknuto, chýbalo nasadenie. Potom sme už začali hrať aktívne, dali sme aj gól. Domáci hrozili zo štandardiek, čo ma trochu prekvapilo, lebo sme mali výškovú prevahu. No domáci hráči nižšieho vzrastu nám robili problémy. Tak prišiel aj gól. V druhom polčase som vedel, že ak vydržíme pätnásť minút, domáci kondične odídu. Hrali predsa len o desiatich. Bola horúčava. Rozhodla naša kvalitná hra smerom dopredu, držanie lopty a dobrá prechodová fáza, no škoda, že sme vo finálnej fáze zlyhávali.“

Ostatné výsledky 8. kola III. ligy: Prešov B – Veľké Revištia 9:0, Krompachy – Sabinov 5:2, Šarišské Michaľany – Bardejovská Nová Ves 0:0, Lipany – Giraltovce 6:1, Vyšné Opátske – Plavnica 0:0, Snina – Vranov n/T 2:2, Svit – Svidník 0:2.