O jediný gól Rožňavy v Snine sa postaral M. Gallo ml.
O jediný gól Rožňavy v Snine sa postaral M. Gallo ml. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|22. aug 2017 o 00:00

Po sérii víťazstiev narazili Rožňavčania na Sninu.

Po sérii víťazstiev narazili Rožňavčania na Sninu. Domáci hráči skórovali v úvodnej štvrťhodine trikrát, čím do veľkej miery rozhodli o svojom víťazstve.

Snina – Rožňava 3:1 (3:0) Góly: 2. J. Skvašík, 14. O. Vyshnevskyi, 16. J. Popovič – 66. M. Gallo ml., ŽK: 39. J. Lukáč, 58. M. Hreha – 39. Pa. Gere, 80. M. Gere, R: Š. Molitoris, D: 200. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Ďuriček, Pa. Gere, M. Gere, P. Sappanoš, Zs. Ištók, Y. Koretskyy (87. T. Havko), M. Gallo ml. (78. R. Szkokan), A. P. Svedyuk, P. Štyvar, J. Figúr.

Domáci išli do vedenia už v 2. min., keď hostí prekvapil Skvašík. No rýchlo sa otriasli a aj oni párkrát ohrozili domáceho brankára.

Domáci ich však vyškolili z efektivity. Aj keď nemali veľa šancí, tie čo mali, dokázali využiť. V 14. min. skóroval Vyshnevskyi a v 16. min. Popovič.

Za štvrťhodinu si tak domáci vytvorili trojgólový náskok.

Tým výsledkom sa mužstvá rozišli do šatní. Do druhého polčasu nastúpili hostia s cieľom niečo zo zápasom urobiť. V 66. min. skóroval M. Gallo ml., šance mali Figúr, Štyvar či Svedyuk. V závere už hrali vabank, párkrát tak pohrozili aj domáci, ale skóre sa už nemenilo.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „V úvode zápasu sme dostali rýchly gól. Neboli sme dostatočne koncentrovaní. Potom hneď po góle sme si dokázali vytvoriť viacero šancí, bohužiaľ sme ich nepremenili. Súper nás potom v priebehu pár minút potrestal. Zo svojich troch striel dal tri góly. My sme naďalej dokázali vytvárať si šance, no nevedeli sme ich premeniť. Súper nás v aktivite brzdil aj dosť tvrdým štýlom hry, niektoré zákroky boli až na hranici únosnosti. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme skórovať a zdramatizovať tak zápas. Po dvadsiatich minútach sa nám to podarilo. No ďalšie šance sme nevedeli premeniť. Na konci zápasu sme už hrali vabank. Súper tak útočil do našej otvorenej obrany, ale šance nepremenil. Do konca zápasu sme bojovali a snažili sa o kontaktný gól, čo by nás možno nakoplo. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Domáci vyhrali preto, že svoje šance hlavne na začiatku zápasu využili, no my sme ani stopercentné šance nedokázali premeniť. To rozhodlo zápas. Aj keď sme úvod nezvládli, v druhom polčase sme hrali dobre, zatlačili sme súpera pred jeho bránu. Chlapci si za to zaslúžia pochvalu. Som veľmi rád, že sa nikto nezranil. Išli sme s cieľom neprehrať. V tabuľke pravdy stále máme plus tri body. Teraz nás čakajú doma dva ťažké zápasy. Chceme v nich bodovať naplno.“

Ostatné výsledky 5. kola III. ligy: Vranov n/T – Šarišské Michaľany 3:0, Giraltovce – Prešov B 1:0, Svit – Vyšné Opátske 0:4, Svidník – Lipany 0:0, Plavnica – Krompachy 4:2, Bar. Nová Ves – Stropkov 1:2, Sabinov – Veľké Revištia 1:3.