Rožňavčania si pripísali tretie víťazstvo za sebou

MFK Rožňava vstup do sezóny vyšiel.
MFK Rožňava vstup do sezóny vyšiel. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|15. aug 2017 o 00:00

Vstup do III. ligy vyšiel nováčikovi napriek nabitému programu na výbornú.

Po štyroch kolách má na konte tri víťazstvá. V ostatnom kole zdolal doma Slovan Sabinov.

Rožňava – Sabinov 2:1 (2:0) Góly: 9. a 43. P. Štyvar – 62. M. Strelec. ŽK: 5. P. Sappanoš, 49. M. Gallo ml. – 34.. M. Tomaško, 42. R. Lapoš, 55. M. Kiseľa, 68. P. Kolpák, 90. D. Lukáč, Rozhodca: D. Alexa. Diváci: 150. ROŽŇAVA: G. Pulen – R. Szkokan (88. R. Greško), Zs. Ištók, M. Gere, P. Sappanoš, Y. Koretskyy, Pa. Gere, M. Gallo ml. (80. T. Havko), A. P. Svedyuk (90. A. Krak), P. Štyvar, J. Figúr (89. R. Kardos).

Už v 5. min. bol za svoj zákrok na súpera napomínaný domáci Sappanoš. Aj to poukazovalo na to, že domáci vstúpili do zápasu so Sabinovom aktívnejšie a tlačili sa na polovicu hostí.

V 9. min. im pomohlo aj šťastie, keď sa odrazená lopta dostala ku skúsenému Štyvarovi, ktorý nezaváhal. Neskôr mieril Figúr vedľa, na druhej strane pohrozili aj hostia, ale Pulen situácie vyriešil s prehľadom.

V 33. min. museli hostia striedať zraneného záložníka Bašistu, čím sa stred Sabinova dosť oslabil. V závere polčasu najprv letela strela Pa. Gereho nad.

Dve minúty pred jeho koncom pridal viac pokoja na kopačky domácich druhým gólom Štyvar.

Zápas prebiehal za nárazového vetra. Ten skoro pomohol pohotovému lobu M. Galla do siete hostí. Brankár Huba ho vytiahol v poslednej chvíli. V 56. min. potiahol krásnu akciu Pa. Gere, vymenil si loptu so Štyvarom, odcentroval a Figúrovi chýbali len centimetre, aby hlavičkoval do brány.

Na druhej strane sa však osmeľovali aj hostia. V 58. min. hlavičkovali vedľa, no v 62. min. sa už striedajúci Strelec nemýlil a hostia sa vrátili kontaktným gólom do hry.

Útočila aj Rožňava, no v zakončení sa jej hráčom nedarilo. V 70. min. vyrazil Huba priamy kop Pa. Gereho na roh. V 86. min. mali hostia bod na dosah, no strela skončila na žrdi Pulenovej brány.

Zvyšok zápasu už potom domáci ustáli, aj keď to v závere nemali jednoduché.

Rožňava zdolala Sabinov: fotogaléria

14.8.2017

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Bol to pre nás aj vzhľadom na množstvo zápasov náročný duel. Viacerí hráči nastúpili so sebazaprením, za čo sa im chcem poďakovať. Navyše nám niektorí zo základu aj chýbali. Napriek tomu sme do zápasu vstúpili veľmi dobre, aktívnejšie, vypracovali sme si šance a polčas 2:0 bol pre nás výborný. Škoda, že sme nedali ešte jeden gól. Šancí na to bolo. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme pozorne brániť a pridať ešte gól. To sa však nepo darilo, aj keď sme šance mali. Súper nás potrestal kontaktným gólom. Pos-tupne nám aj dochádzali sily. Vzhľadom na nabitý program nastúpili niektorí hráči s nedoliečenými zraneniami. Napriek tomu sme ešte poisťujúci gól mohli dať. Súper stále hrozil. Som veľmi rád, že po štyroch zápasoch máme deväť bodov. Teraz už budeme mať za týždeň len jeden zápas, tak verím, že sa všetci hráči doliečia, aby sme mali k dispozícii širší káder. O výsledku rozhodlo hlavne to, že v tíme máme Štyvara, ktorý premenil dve šance. Bolo to dôležité, lebo sme potom mohli pokojnejšie hrať.“

Tréner MFK Slovan Sabinov Jaroslav Galko: „Úvod nebol až taký zlý, v strede sme nekombinovali zle, ale nie kaž-dý môže mať Pulena v bráne. My máme chlapca, ktorý je samorast. V každom zápase dostane taký poťagól. Aj teraz. To domácich naštartovalo, nás pribrzdilo. Ďalšia vec, najskúsenejší hráč v strede Bašista musel striedať pre zranenie. Nahradil ho jediný náhradník, 17-ročný Strelec, ktorý bol napokon aj strelcom nášho gólu. Poznám Gereovcov, Pulena, Štyvara, Galla aj z pôsobenia vo vyšších súťažiach. Domáci majú skúsenejší tím, prejavilo sa to hlavne v strede ihriska. Vedel som však, že domáci majú v nohách zápas zo stredy a že to nebudú mať jednoduché. To sa aj ukázalo. Trpezlivo sme hrali, škoda, že Bašista tam nebol, lebo predfinálnych lôpt by bolo viac. Nakoniec domáci tŕpli. Navyše si myslím, že v 64. min. bol faul a mala byť penalta, keď nie, tak žltá karta za padnutie v šestnástke. Domáci však zvíťazili zaslúžene, mali viac príležitostí. V druhom polčase sme hrozili brejkmi. Nemám čo hráčom vyčítať. V Bardejovskej Novej Vsi boli piati hráči zrelí na striedanie, no bohužiaľ, mám len jedného náhradníka. Síce sme veľké mesto, no nie sú podmienky. Je tu veľa športov a každý chce podporu. Chlapci skončia v doraste, prvá vec je potom nájsť si zamestnanie, čo na východe nie je jednoduché. Sadnú na vlak a sú v Anglicku, Nemecku či v Bratislave. Chlapcov však musím pochváliť v jednom, v 99-percentnej poctivej dochádzke na tréningy. Fyzicky sú dobre pripravení, no chýba mi stred ihriska. Zraneného Bašistu nebolo jednoduché nahradiť. Rozhodli skúsenosti Štyvara. Bol tam, kde mal byť. Toto je pre mňa hrotový hráč. Mrzia ma aj žlté karty za rečnenie.“

Ostatné výsledky 4. kola: Stropkov – Giraltovce 0:1, Lipany – Svit 4:0, Vyšné Opátske – Snina 1:1, Prešov B – Plavnica 1:1, Veľké Revištia – Bardejovská Nová Ves 1:0, Krompachy – Vranov n/T 3:0, Šarišské Michaľany – Svidník 0:1.