Bohúňovo začalo sezónu so šiestimi gólmi

Tatran Betliar. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|8. aug 2017 o 00:00

V VI. lige bolo na programe úvodné kolo.

V nedeľu sa rozbehli aj okresné majstrovstvá vo futbale.

Rudná – Kružná 0:6 (0:3) Góly: 12. J. Kamenský, 18. L. Varga, 42. J. Rusznyák, 70.a 72. O. Kerekes, 75. P. Fabián, ŽK: 61. Fr. Čapó – 61. M. Szabó, 69. J. Kamenský, R: P. Galík, DZ: J. Bobrik, D: 50. RUDNÁ: L. Fabian – L. Šimon, O. Sanisló, P. Kontra, V. Konček, S. Székely (67. A. Köteles), D. Orbán, Fr. Čapó, O. Vysoký, L. Dávid, A. Hanzlík. KRUŽNÁ: M. Ruszó – O. Kočiš (53. O. Kerekes), L. Mezei, M. Szabó, M. Doboš, R. Dókus, J. Rusnyák (70. Ľ. Lukáč), P. Fabián, J. Fazekaš, L. Varga, L. Kamenský.

V prvom zápase nového ročníka začali v Rudnej lepšie hostia. Svoje strelecké kvality ukázali Kamenský i Varga a keď na konci polčasu pridal gól aj Rusznyák, viedla Kružná už 3:0. Po prestávke sa domáci vrhli do útoku, narazili však na pevné zadné rady vedené Vargom. Hostia sa zamerali na rýchle protiútoky. V nich sa zaskvel striedajúci Kerekeš, ktorý behom dvoch minút dal dva góly. Stretnutie sa skončilo prehrou Rudnej 0:6.

Betliar – Rožňavské Bystré 1:0 (1:0) Gól: 5. M. Árvay, ŽK: 19. R. Jakab, 85. R. Fabian – 38. T. Kuchta, 45. R. Bubenčík, 45. M. Szilágyi, 55. J. Drenko, R: L. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 50. BETLIAR: Ľ. Šofranko – Ľ. Árvay, R. Fabian, M. Ďuriček, I. Lörincz, M. Oravec (78. P. Boroš), R. Jakab (60. D. Szilardi), M. Árvay (7. L. Lörincz), M. Marciš (68. P. Hricko), S. Cirbus, L. Poťmák. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: M. Uhrín – I. Demján, Š. Dorkin, T. Kuchta, J. Drenko, T. Gebe (78. P. Minčík), R. Bubenčík, J. Urban, M. Szilágyi, P. Kubej, O. Šomšák (68. D. Koncz).

Aj keď v Betliari padol len jediný gól, zápas domáceho Tatrana s Rožňavským Bystrým vôbec nebol nudný. Domáci sa ujali vedenia v 5. min. gólom M. Árvaya. V nasledujúcich minútach sa napriek horúčave hralo vo vysokom tempe, hlavne medzi šestnástkami. Šance síce tiež prišli, no žiadne z mužstiev ich nepremenilo.

Krh. Dlhá Lúka – ŠK Štítnik 1:0 (0:0) Gól: 50. J. Gebe, ŽK: bez, R: J. Molnár, DZ: F. Drenko, D: 100. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, R. Šoltés, A. Kovács, J. Parditka, J. Čižmár (90. J. Rusznyak), M. Lovas (74. R. Kardos), Š. Bodnár, P. Klárik, A. Rigó, J. Gebe (74. N. Barczi). ŠK STÍTNIK: T. Kandalík – J. Kolesár, A. Rochl, M. Molnár, D. Barboriak (28. J. Žiga), Jak. Rochl, G. Tomi, Milan Gallo, L. Dudáš, R. Kolesár, M. Sivók.

Jediný gól videli aj diváci v súboji minuloročného víťaza súťaže a nováčika ŠK Baník Štítnik. Po bezgólovom prvom polčase sa v úvode druhého presadil skúsený J. Gebe a zabezpečil tak domácim tri body.

Drnava – Dlhá Ves 3:3 (0:2) Góly: 48. J. Čeľovský, 58. J. Rencsok, 68. K. Šoltés – 12. a 45. Cs. Flander, 77. A. Örvös, ŽK: 74. B. Šoltés – 71. M. Dusza, R: P. Galík, DZ: J. Šmelko, D: 50. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, J. Görgei (61. D. Tisza), E. Polyák (79. D. Fodor), M. Ondrej, B. Šoltés, D. Babič, J. Barczi (46. J. Rencsok), G. Zsilla, R. Kováč (46. J. Čeľovský), K. Šoltés. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – A. Labina, G. Ferdinand, G. Beke, M. Makkai, A. Örvös, K. Segyo (90. At. Pomaj), Cs. Flander (64. M. Cvíba), P. Mičinský (72. L. Novák), D. Zsóri, M. Dusza.

Dlhá Ves sa zásluhou strelca Cs. Flandera ujala v Drnave v prvom polčase vedenia. Domáci začali náskok súpera zmazávať už v úvode druhého polčasu, keď v 48. min. skóroval striedajúci Čeľovský. O desať minút vyrovnal rovnako striedajúci Rencsok, ktorý sa vrátil po dlhšej pauze do tímu. O ďalších desať minút dostal domácich do vedenia K. Šoltés. Posledné slovo však mali hostia. V 77. min. vyrovnal Örvös.

Hrhov – Vyšná Slaná 0:3 (0:1) Góly: 40. G. Keršák, 73. a 78. Jer. Barnák, ŽK: 0 – 33. M. Gallo, 52. A. Gallo, R: G. Rási, DZ: O. Vysoký, D: 40. HRHOV: A. Bartók (80. D. Ragán) – Zs. Danko (46. D. Kortvély), E. Dévai, An. Herczeg, Att. Herczeg, M. Hranyó (80. Ľ. Bartók), T. Szakács, D. Danko (62. P. Krankilla), L. Horváth, G. Veverica, Z. Uveges. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – A. Gallo, M. Laurinc, F. Gallo, M. Hadar, Š. Domik, G. Keršák, O. Kračún, Jer. Barnák, M. Gallo, J. Krásný (72. R. Revúcky).

Vyšnoslančania posilnení o hráčov Dobšinej chcú aj v tomto ročníku atakovať horné priečky, možno aj tú najvyššiu. V Hrhove viedol v polčase gólom Keršáka. Po prestávke sa v dobrom svetle ukázala posila z Dobšinej Jer. Barnák, ktorý dvoma gólmi v rozmedzí piatich minút definitívne rozhodol zápas v prospech Vyšnej Slanej.

Bohúňovo – Jablonov n/T 6:1 (3:0) Góly: 29., 33.a 61. D. Betík, 37. A. Izák, 68. K. Illés, 77. M. Fandák – 75. At. Kerekeš, ŽK: 0 – 38. At. Kerekeš, R: J. Ször, DZ: L. Šalamon, D: 60. BOHÚŇOVO: G. Kováč – A. Izák, T. Kovács (41. A. Gergely), Sz. Gergely (46. R. Kováč), K. Gergely (46. M. Lukáč), D. Betík, Š. Gergely (74. M. Fandák), Š. Tóth, K. Illés, R. Kulik, L. Kovács 60. R. Lipták). JABLONOV n/T: L. Csákó – L. Zajdó, At. Kerekeš, G. Páll, Att. Mezei, R. Tamás (78. Š. Szilasi), Pas. Milata, F. Rohály, Á. Kardos, P. Hundza (41. E. Mackovjak), P. Ungváry Szabó (80. R. Mezei).

Na konci minulého ročníka to s Bohúňovom vyzeralo všelijako. V jednej chvíli uvažovali aj o prestávke v činnosti. Nakoniec sa však rozhodli pokračovať ďalej. Posilnení o viacerých skúsených hráčov Gemerskej Hôrky začali v prvom kole vo veľkom štýle. Jablonovčania si odniesli z Bohúňova šesť gólov, pričom Betík sa vytiahol hetrikom.

Honce – FK Štítnik KT 4:5 (2:2) Góly: 9. A 11. L. Hajdu, 46. O. Varga, 90. J. Pástor – 22. A 23. Ľ. Hatvaník, 53. D. Kakalejčík, 72. Mil. Gallo (11 m), 88. M. Havrlent, ŽK: 14. O. Varga, 57. L. Hajdu, 90. M. Pástor – 43. M. Havrlent, 68. M. Chochol, ČK: 71. O. Varga – 0, R: J. Gyenes, DZ: Š. Bodnár, D: 100. HONCE: Joz. Karalo – J. Sklenár, L. Hajdu, J. Tomi, Pe. Gere, J. Pástor, M. Vranec, O. Varga, J. Lipták Giba, J. Hric (65. D. Forgáč), M. Pástor. FK ŠTÍTNIK KT: R. Nemec – Ľ. Hatvaník, M. Havrlent, P. Lipták, J. Zdechovan (70. N. Adamec), P. Prokšej, Mar. Gallo, B. Milko (25. T. Viola), M. Chochol, Mil. Gallo, D. Kakalejčík.

Najdramatickejšie v kole bolo pravdepodobne derby Honce – FK Štítnik KT. Domáci sa ujali vedenia dvoma gólmi, ktorých autorom bol Hajdu. Na druhej strane to oplatil rovnakou mincou Hatvaník. Polčas tak skončil nerozhodne 2:2. Gólové preteky pokračovali aj po prestávke. Po penalte Mil. Galla viedol Štítnik 4:3 a Havrlent to poistil na 5:4. To už bolo vo chvíľach, keď za urážku rozhodcu musel odísť domáci Varga. Aj keď oslabený, dokázali domáci ešte korigovať stav na konečných 4:5.