Rožňava bodovala doma i na ihrisku súpera

Jakub Ďuriček.
Jakub Ďuriček. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|8. aug 2017 o 00:00

Futbalisti MFK Rožňava majú v III. lige za sebou dve úspešné kolá.

Najprv v stredu doma zdolali Bard. Novú Ves, potom v sobotu pridali tri body po výhre vo Vyšnom Opátskom.

Vyšné Opátske – Rožňava 0:2 (0:0). Góly: 65. P. Štyvar, 90. P. Sappanoš. ŽK: 45. M. Boňko, 59. F. Kis – 27. P. Gere, 90. A. P. Svedyuk, R: M. Filipák. D: 200. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Ďuriček, R. Greško (63. P. Štyvar), M. Gere. P. Sappanoš, Zs. Ištók, P. Gere, Y. Koretskyy, J. Figúr (89. A. Krak), A. P. Svedyuk (90. R. Kardoš), M. Gallo ml. (79. J. Korfanta).

Hostia sa sústredili na pozornú obranu a domáci tak Pulena výraznejšie neohrozili, snáď na jednu šancu v prvom polčase, ktorú bravúrne zneškodnil. V druhom polčase vyšlo Rožňave striedanie. Len pár minút na to, čo prišiel Štyvar na ihrisko, dokázal skórovať.

Hostia aj naďalej pozorne bránili. Domáci sa ich snažili zatlačiť dlhými loptami, no obrana hrala pozorne. Aj keď mali domáci opticky prevahu, veľké šance si nevytvorili. Naopak, hostia sa radovali ešte raz. V nadstavenom čase unikol Sappanoš a pridal druhý gól.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Prvý polčas sme veľmi dobre a pozorne bránili, nepúšťali súpera do šancí. Vytvorili si iba jednu po našej chybe, ale Pulen ju bravúrne zneškodnil. Hrozili sme z protiútokov, no chýbala finálna prihrávka. Druhý polčas sme chceli hrať rovnako, no potrebovali sme zlepšiť finálnu fázu. Veľmi dôležitý moment zápasu bol, keď nastúpil Peter Štyvar. Ani nie po dvoch minútach dokázal skórovať, čo domácich v ich snahe trochu zabrzdilo. Naďalej sme pozorne a dobre bránili. Domácich sme už do výraznejšej šance nepustili. V poslednej minúte nadstaveného času Sappanoš po individuálnom prieniku skoro cez celé ihrisko do otvorenej obrany dokázal skórovať. Hneď na to rozhodca odpískal koniec zápasu. Po veľmi dobrom a kolektívnom výkone sme vyhrali. Pochvala patrí celému mužstvu, lebo každý jeden hráč podal kvalitný výkon. Rozhodla pozorná obrana, teda nielen obrancov, ale celého tímu, hrali sme pozorne a sústredene, každý podal optimálny výkon.“

Ostatné výsledky 3. kola III. ligy: Vranov n/T – Prešov B 2:1, Giraltovce – Veľké Revištia 1:1, Snina – Lipany 3:1, Svit – Šarišské Michaľany 1:4, Bardejovská Nová Ves – Sabinov 2:0, Plavnica – Stropkov (9. 8. 2017), Svidník – Krompachy (10. 9. 2017).

Rožňava – Bardejovská Nová Ves 2:0 (1:0). Góly: 10. M. Gallo ml., 47. J. Ďuriček. ŽK: 67. Y. Koretskyy, 80. R. Szkokan, 86. G. Pulen, 86. P. Gere – 86. M. Jančošek. R: P. Ištoňa. D: 523. ROŽŇAVA: G. Pulen – V. Babik, Zs. Ištók, M. Gere, J. Ďuriček, Y. Koretskyy, P. Gere, R. Szkokan (83. T. Havko), J. Figúr (90. R. Kardoš), P. Štyvar, M. Gallo ml. (90. P. Sappanoš).

Rožňava vstúpila do prvého domáceho treťoligového zápa-su aktívnejšie. Už v 10. min. sa po presnej prihrávke od P. Gereho dostal do šance M. Gallo a nezaváhal. Aj v ďalších minútach boli domáci lepší a hostia vážnejšie ohrozili Pulena až v samotnom závere zápasu. V druhom polčase začala Rožňava excelentne. Už v 46. min. unikol po krídle Ďuriček. Jeho prvú strelu obranca zblokoval, no lopta sa vrátila k nemu a druhýkrát už šancu premenil. Chvíľu trvalo, kým sa hostia z nečakaného vývoja otriasli. Mali potom dve šance, jednu z nich viac než vyloženú, no Pulen sa prekvapiť nedal. V poslednej štvrťhodine si domáci vypracovali viacero šancí, no strely P. Gereho či Štyvara mierili tesne vedľa.

Brankár MFK Rožňava Gejza Pulen: „Prvý polčas bol plný očakávaní, trochu zoznamovací. Myslím si, že sme solídne bránili a súpera sme do ničoho nepúšťali. Dali sme gól, čo hralo pre nás. Od začiatku bolo vidieť, že jediné, čo hrozí, sú dlhé lopty za obranu. Miestami sme stáli trochu vyššie, ako bolo treba, ale našťastie sme to prežili. Mali sme hru pod kontrolou, viac sme držali loptu na kopačkách. Druhý polčas sme začali dobre, zaskočili sme súpera. Čo nám svedčí, sú rýchle kraje. Kubo so šťastím zakončil. Potom to bolo ovplyvnené aj horúcim počasím, nestíhali sme sa vracať. Horelo tam, boli nejaké prečíslenia, no gól sme nedostali. Hostia mali jednu šancu – ojedinelú štandardku, ktorá hrozila gólom. Súper bol v dobrej pozícii, mohol sa do lopty oprieť. Neviem, čo sme robili. Zákrok bol buď alebo, našťastie to vyšlo. Za stavu 2:0 by sme mali trochu zodpovednejšie hrať. No vyšlo to a tri body zostali doma.“

Tréner ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves František Šott: „Videl som zápas Rožňavy v Lipanoch, ktorého výsledok nezodpovedal dianiu na ihrisku. Inkasovali po štandardkách. Vedeli sme teda, že súper je silný kombinačne, čo aj potvrdil. V prvom polčase len jedna strela. V ofenzíve nám chýbal kľúčový hráč Laco Stachura, ktorý sa zranil v piatok na tréningu, pred prvým zápasom. Hlavnú príčinu vidím v tomto. V príprave sme hrali dobre, v štyroch zápasoch sme dali 17 gólov. Teraz v dvoch zápasoch vonku sme nedali ani gól, v Giraltovciach sme mali aj šance, teraz sme prvý polčas prespali a nechali iniciatívu domácim. V druhom škoda hlavičky, ktorú Pulen zázračne zneškodnil. Mohli sme sa tak vrátiť do zápasu. Náznaky šancí boli, ale chýbala väčšia istota. Druhý gól bol do istej miery zlomom. Niečo sme si povedali v kabíne a hneď v prvej minúte druhého polčasu sa stalo niečo, čo sme nepredpokladali. Dá sa povedať, že nám to na desať až pätnásť minút vzalo vietor z plachiet. Od 60. minúty to bol zápas hore-dole. Hrali sme do poslednej minúty a verili, že niečo nám tam padne. Domáci si víťazstvo zaslúžili, no my sme si zaslúžili dať aspoň gól.“

Ostatné výsledky 2. kola III. ligy: Sabinov – Giraltovce 2:0, Veľké Revištia – Plavnica 1:1, Stropkov – Vranov n/T 1:1, Prešov B – Svidník 1:1, Krompachy – Svit 4:0, Šarišské Michaľany – Snina 2:1, Lipany – Vyšné Opátske 3:1.

1. Vranov n/T 3 2 1 0 8:2 7
2. Lipany 3 2 0 1 9:4 6
3. Snina 3 2 0 1 8:4 6
4. Šar. Michaľany 3 2 0 1 7:4 6
5. Rožňava 3 2 0 1 4:5 6
6. Prešov B 3 1 1 1 9:4 4
7. Plavnica 2 1 1 0 5:2 4
8. Stropkov 2 1 1 0 2:1 4