Gemerská Hôrka sa predstavila na turnaji s mladým kádrom

FK Gemerská Hôrka.
FK Gemerská Hôrka. (Autor: archív klubu)
Peter Podolinský|11. júl 2017 o 00:00

Zápasovú prípravu futbalisti začali na turnaji v Jesenskom.

GEMERSKÁ HÔRKA. Futbalisti piatoligového FK Gemerská Hôrka ešte len začali letnú prípravu a už majú za sebou účinkovanie na kvalitne obsadenom turnaji v Jesenskom. Konal sa pri príležitosti Dní obec.

Okrem domáceho tímu a Gemerskej Hôrky tam štartovali aj treťoligové Fiľakovo a štvrtoligová Tornaľa.

„Nešli sme tam s veľkými očami, pretože momentálne máme veľmi úzky káder,“ začal prezident FK Gemerská Hôrka Jaroslav Švehla, ktorý sa na turnaji ujal aj funkcie trénera.

„V prvom zápase sme potrápili Jesenské. Ujali sme sa vedenia, súper vyrovnal a dostal šancu pokutového kopu, no brankár Gabi Asztáloš to vychytal. Tesne v závere sme dostali druhý gól a tým pádom sa súepr posunul do finále a my do bojov o tretiu priečku.“

V druhom stretnutí si porovnali sily Tornaľa a Fiľakovo. Po prehratom polčase 0:2 sa Tornaľa pozviechala a otočila stav na konečných 3:2.

„Do boja o tretiu priečku s treťoligovým Fiľakovom sme vstúpili s ťažkými nohami a bolo poznať rozdiel dvoch líg. Po rýchlom prvom góle Fiľakova sme sa sporadicky dostávali do šancí. Zato súper hrozil každú chvíľku. Postupne nastrieľali na polčasových 3:0. V druhom polčase sme odpadli fyzicky a už som nemal koho vyslať na striedanie za zraneného Rola Rácza, ktorého som chcel stiahnuť aj za cenu oslabenia o jedného hráča, lebo už kríval pri chôdzi. Dohrával v bolestiach, čo bolo viditeľné, no nechcel povoliť. Následne bol pri našom čestnom góle, kde znižoval Dodo Kovács už na 4:1. Nakoniec už zlomeným našim hráčom ešte pridali piaty na cestu domov,“ zhrnul súboj o tretiu priečku Švehla. Vo finále potom Tornaľa zdolala domáce Jesenské 4:2.

„Som spokojný s predvedenou hrou aj keď výsledok 5:1 z druhého zápasu je hrozivý. No aj tak, klobúk dole pred mladosťou, ktorá nastupovala takéto stretnutia prvý raz v živote. Takže som hrdý na vás chlapci. Tentoraz pre mňa výsledky nehrajú žiadnu rolu,“ uzavrel Švehla.

Káder

Zostava FK Gemerská Hôrka: Asztáloš – Bodnár, Gyurán, V. Kováč, Farkaš, J. Kovács, Hruška, Rácz, Karasz, Váradi, S. Kováč, Vanyo, Beke, Konya, Laven. Tréner: J. Švehla.

Domov»Sportnet na východe»Gemerská Hôrka sa predstavila na turnaji s mladým kádrom