Na Konskom dvore v Brzotíne sa konali tradičné jazdecké preteky

Pekný výkon predviedla aj V. Jakobejová v sedle Bachmata z domáceho Gemgalu Rožňava. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|4. júl 2017 o 00:00

Kone a jazdci súperili v piatich súťažiach.

BRZOTÍN. Jazdecké preteky Deň koní sa v tomto roku konali o niečo skôr ako bolo v minulých rokoch zvykom

. Posun zapríčinila termínová kolízia s inou súťažou.

Napriek tomu sa poslednú júnovú sobotu zišlo v Brzotíne na Konskom dvore osemnásť oddielov.

Prvou bola cena Mladých talentov s ôsmimi prekážkami vo výške do 70 cm na parkúre.

Jazdecké preteky v Brzotíne: fotogaléria

7.7.2017

Zvíťazil J. Harlenka – Dragon de Lodz z JK Carpathia Equus Locz pred K. Kováčovou – Valeur de Reve z domáceho Gemgalu Rožňava. Tretí bol. A. Serakov – Calvin Morrison z JK Carmina Rimavská Sobota. V tejto súťaži boli samostatne hodnotení jazdci do 15 rokov. Tu bolo poradie 1. V. Jančíková – Haiko (JK Slávia Sp. Nová Ves), 1. P. Krafčíková – Contesa (JK Slávia Sp. Nová Ves), 3. M. Petrovský – Irmuska (JK Carmina Rimavská Sobota).

Druhou súťažou bola cena Budo sport na prekážkach vysoký 90 cm. Štartovalo tu dovedna 18 koní, pričom jazdci do 18 rokov boli hodnotení samostatne. Poradie: 1. J. Harlenka – Dragon de Locz, 2. A. Kriššáková – Vice Bo (JKK Mlynčeky Kežmarok), 3. S. Podlesný – Immer Wieder (JK Mirage). Do 18 rokov: 1. C. Kostková – Lancaster (Gemgal Rožňava), 2. K. Košinová – Tiffany 2 (KPKRJ Rimavská Sobota), 3. E. Majorošová – Clifford (Koška Horse Team Lučenec).

Potom nasledovala cena Euro-Agroteam Rožňava, čo bol dvojfázové skákanie na prekážkachvysokých 90 resp. 100 cm. Štartovalo 25 koní. S deviatimi prekážkami, no i časom si najlepšie poradil J. Harlenka – Quida (JK Carpathia Equus Locz), druhá skončila S. Černá – Nobelis Z (JK Mirage), tretia V. Jakobejová – Bachmat (Gemgal Rožňava). Ďalšie dve ocenené miesta obsadili S. Podlesný – Immer Wieder (JK Mirage) a M. Bulík – Una Miss (Klub Mada Bulík Michalovce).

Cena Unicorn Tornaľa bola súťaž so stupňovanou náročnosťou na prekážkach vysokých do 110 cm. Štartovalo tu 17 koní a víťazom sa stal A. Serakov – Boris du Melnire-10 (JK Carmina Rimavská Sobota). Ďalšie ocenené miesto obsadili K. Pačutová – Real/Aloube Z-1 (JK VMV Košice), S. Černá – Nobelis Z (JK Mirage), Z. Kuchár – Ancona (JK Slávia Sp. Nová Ves) a L. Serakova – Corida/ Renomee 8 (JK Carmina Rimavská Sobota).

Záverečná súťaž cena Obce Brzotín sa skákala na prekážkach vysoký 120 cm. Štartovalo osem koní. Do rozoskakovania sa dostali šesť koní. Zvíťazil A. Serakov – Boris du Melnire-10 (JK Carmina Rimavská Sobota), druhý skončil Z. Kuchár – Quidam for pleasure (JK Slávia Sp. Nová Ves), tretí bol S. Podlesný – Calvado M (JK Mirage), štvrtý Z. Kuchár – Ancona (JK Slávia Sp. Nová Ves), piaty T. Králik – Lucky Luke (Gemgal Rožňava).

Domov»Sportnet na východe»Na Konskom dvore v Brzotíne sa konali tradičné jazdecké preteky