Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Gemerská Hôrka aj Dobšiná sa ocitli na chvoste tabuľky

Mužstvá odohrali posledné kolo.

Foto zo zápasu Perín – Gemerská Hôrka.(Zdroj: J. Š.)

Perín – Gemerská Hôrka 4:1 (3:0) Góly: 18. M. Šuster, 28. K. Grega, 45. M. Horňák, 81. P. Jarušinský – 51. D. Bodnár, ŽK: bez, ČK: 0 – 34. T. Kardoš, R: V. Michalík, D: 100. GEMERSKÁ HÔRKA: B. Asztalos – R. Madarász, L. Hruška, J. Kovács, R. Szkokan, T. Kardoš, V. Vávra, Á. Gyurán, V. Kováč, D. Bodnár, M. Laven (79. R. Fazekas).

Aj napriek tomu, že hosťom chýbalo šesť hráčov zo základnej zostavy, bola spočiatku hra vyrovnaná. Domáci sa však po chybe hostí podarilo skórovať. Potom pridali druhý gól. V 34. min. bol vylúčené T. Kardoš, čo pomohlo domácim a do prestávky pridali ešte jeden gól.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia a Bodnár znížil na 3:1. Hostia sa začali viac presadzovať a šancí pribúdalo. Postupne im však odchádzali sily a domáci v závere poistili na konečných 4:1.

Prezident FK Gemerská Hôrka Jaroslav Švehla: „Škoda toho vylúčenia. Cez prestávku sa chlapci upokojili. Potom sme súpera dostali pod tlak, hoci sme hralo o desiatich. Z množstva šancí sme však nedokázali skórovať a postupne nám odchádzali sily.“

Slávia TU Košice – Dobšiná 4:3 (3:0) Góly: 3. R. Rončinský, 18. P. Brestovský, 22. a 77. A. Belohorec – 53. R. Gotthardt, 67., J. Barnák, 72. M. Martinko, ŽK: 10. P. Verčimák – 0, R: M. Filipák, D: 50. DOBŠINÁ: P. Breuer – J. Barnák, A. Gallo, J. Gelda, R. Gotthardt, M. Poliak, M. Martinko, M. Majerčák, M. Langer, M. Dovčík, M. Putnocký.

Dobšinčania začali zápas so Sláviou TU len s desiatimi hráčmi. Nehrali dobre a domáci ich za to aj potrestali troma gólmi. Už sa zdalo byť rozhodnuté, no opak bol pravdou. Cez prestávku doplnil jedenástku M. Poliak a hostia ožili. Postupne sa im darilo ukrajovať z náskoku domácich. V 53. min. znížil Gotthardt, v 67. min. dal kontaktný gól J. Barnák a v 72. min. M. Martinko vyrovnal.

Domáci však po piatich minútach odpovedali gólom Belohorca, ktorý znamenal pre nich tri body.

Tréner MFK Dobšiná Július Strelka: „Prvý polčas bol z našej strany zlý. Po prestávke sme hrali na jednu bránu, no domáci nám raz ušli a dali na 4:3. No šancí sme mali aj na výhru. Celkovo to však bol dobrý, korektný zápas.“

Ostatné výsledky 26. kola: Sokoľany – Košická Nová Ves 3:1, Kechnec – Turňa n/B 3:0, Ťahanovce – Kokšov-Bakša 1:1, Čečejovce – Malá Ida 5:0, Poproč – Veľká Ida 2:1.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: IV. a V. futbalová liga: Humenné deklasovalo Vysoké Tatry

Strelci

13 gólov – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
8 gólov – M. Putnocký, M. Martinko (obaja Dobšiná).
7 gólov – R. Gotthardt, F. Fabián (obaja Dobšiná).
6 gólov – J. Barnák(Dobšiná).
4 góly – V. Vávra (Gemerská Hôrka), A. Gallo (Dobšiná).
3 góly – M. Poliak, M. Gelda (obaja Dobšiná).
1 gól – D. Gere, D. Betík, R. Szkokan, R. Kardos, V. Kováč, Á. Iboš, A. Prónyai, J. Kovács, B. Vysoký, Á. Gyurán, R. Madarász (všetci Gemerská Hôrka), L. Greško, J. Gelda, P. Repel, M. Langer, P. Hutník (všetci Dobšiná).
Vlastné góly – A. Izák (Gemerská Hôrka), A. Gallo (Dobšiná).

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Košickí poslanci prekvapili: Odmietli predať záhradu Paškovej

Členom zastupiteľstva sa nepozdávala cena.