Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Revúca podľahla doma po boji silným Rakytovciam

O záchranu v IV. lige budú Revúčania bojovať v až do konca súťaže.

Momentka zo zápasu.Momentka zo zápasu. (Zdroj: Peter Podolinský)

REVÚCA. V predposlednom domácom zápase hostil MFK Revúca silného súpera z Rakytoviec.

Hoci hostia pricestovali len s dvanástimi hráčmi, od začiatku zápasu dokazovali, že sú kondične aj technicky veľmi dobre vybavení a problémy im nerobilo ani obrovské teplo.

V 10. min. sa do prvej šance dostal hosťujúci Varga, ale jeho strelu z otočky brankár Smerek vyrazil. O chvíľu na to s problémami vyrazil aj „plávajúci“ pokus Kohúta z priameho kopu.

Na druhej strane sa obranou súpera prekľučkoval Šestina, ale v dobrej pozícii volil prihrávku namiesto strely a zo sľubnej šance nakoniec nebolo nič. Ten istý hráč ohrozil brankára z priameho kopu, ale skóre sa nezmenilo.

V 37. min. si obnovil zranenie kolena Kožička a sezóna sa pre neho pravdepodobne predčasne skončila. V 38. min. sa do dobrej šance dostal Bystrán.

Jeho strelu brankár hostí vyrazil a pri následnej dorážke bol v pokutovom území faulovaný, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá.

Následná odkopnutá lopta spadla za domácu obranu, čo využil Varga, obišiel brankára a do prázdnej brány otvoril skóre zápasu.

V 45. min. mal na kopačke vyrovnanie Lunter, ale center Šestinu poslal vo vyloženej šanci vedľa brány.

Po prestávke nápor domácich

Nástup do druhého polčasu vyšiel Revúcej nad očakávania.

Hneď po dvoch minútach hry našiel centrom Šestina Luntera a ten hlavou vyrovnal na 1:1.

V 51. min. T. Urc vysunul Bystrána, ktorý potiahol loptu do šestnástky. Jeho strelu brankár vyrazil, k dorážke sa dostal Antal, ktorý trafil brániaceho hráča, ale na druhýkrát už prekonal hosťujúceho Koválika.

Vyrovnaný stav vydržal len 12 minút, pretože hostia odpovedali ukážkovou akciou. Varga vysunul Kapustu ten vrátil loptu pred bránu Hámorníkovi, ktorý pohodlne vyrovnal na 2:2.

Zvyšné minúty sa hra odohrávala hlavne medzi šestnástkami, až prišla 81. min. Hámorník sa dokázal presadiť medzi štyrmi brániacimi hráčmi a zo šestnástky strelou presne k pravej žrdi strhol vedenie na stranu hostí.

V záverečných minútach vrhla Revúca všetky sily do útoku, no tlak nepriniesol vyloženú šancu. Naopak, v samom závere sa do brejku dostal Varga, ktorý prehodil vybiehajúceho Smereka a stanovil konečné skóre na 2:4.

Tuhý boj o záchranu v IV. lige tak bude pokračovať až do posledných kôl. MFK Revúca však má stále situáciu vo vlastných rukách, pretože sa stretne s dvomi priamymi konkurentmi.

Už v nedeľu s predstaví na ihrisku Kováčovej a o dva týždne privíta doma Poltár.

Nevzdávajú sa

Tréner MFK Revúca Miroslav Neušel: „Súpera sme poznali, pretože som sa bol na ich zápasy niekoľkokrát osobne pozrieť. Vedeli sme, že sú nabehaní, a preto sme od začiatku chceli hrať zo zabezpečenej obrany. Žiaľ, opäť sme inkasovali zbytočný gól. V druhom polčase sa nám podarilo skóre otočiť, ale súper nás donútil k chybám, ktoré nás nakoniec stáli zápas. My sa však nevzdávame a budeme bojovať do posledného kola.“