Robert Gotthardt.
Robert Gotthardt. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|30. máj 2017 o 00:00

V V. lige odohrali zápasy 23. kola.

Gemerská Hôrka – Slávia TU Košice 1:1 (1:1) Góly: 19. D. Bodnár (11 m) – 23. M. Veľas, ŽK: 74. Š. Tóth, 87. T. Kardoš – 26. M. Marcin, 77. M. Veľas, 87. B. Tenkach, R: G. Svat, D: 100. GEMERSKÁ HÔRKA: G. Asztalos – D. Bodnár, Š. Tóth, R. Madarász, V. Vávra (79. B. Vysoký), M. Lörinc, L. Hruška, M. Róth (12. Z. Farkaš), T. Kardoš, V. Kováč (58. A. Prónyai), J. Kovács.

Gemerská Hôrka znova potvrdila, že je remízovým mužstvom. V tomto ročníku si body delila už vo ôsmom zápase. Bola však blízko k víťazstvu, no hostí pomohla aj konštrukcia brány. Vedenia sa ujali v 19. min. po premenenej penalte D. Bodnára. Rozhodca ju nariadil po faule na Hrušku. Neprešlo však ani päť minút a hostia po chybe brankára vyrovnali.

Do prestávky ešte nastrelil Vávra brvno. Po vyrovnanom prvom polčase mali v druhom už viac z hry hráči Gemerskej Hôrky. Nastrelili ďalšie brvno, nepremenili samostatný nájazd. Minútu pred koncom zahrával Madarász priamy kop a nastrelil spojnicu.

Tréner FK Gemerská Hôrka Dušan Pollák: „Nemali sme v tomto zápase šťastie, no tri body sme si zaslúžili. Behavý súper hral jednoducho, zozadu nakopli lopty na útočníkov. Rýchlostne sme ich nestíhali. V druhom polčase sme viac dostali pod tlak obrancov, ktorí už nevedeli nakopávať lopty dopredu. Mali sme veľkú prevahu, nadreli sme sa, no gól sme dať nevedeli. Na to, že sa aj v Rožňave hral zápas, nás v Gemerskej Polome prišlo podporiť vcelku dosť divákov.“

Dobšiná – Ťahanovce 3:7 (2:5) Góly: 34. a 37. J. Barnák (oba z 11 m), 67. M. Putnocký – 7. 21. M. Sasák, 16. 23. P. Tomko, 45. D. Koľvek, 48. N. Tóth, 87. D. Cina, ŽK: 26. A. Gallo, 37. F. Fabián – 37. M. Kardoš, R: Š. Zvalený, D: 82. DOBŠINÁ: P. Breuer – J. Barnák, M. Gelda, A. Gallo, R. Gotthardt, M. Langer, M. Putnocký, P. Repel, F. Fabián, J. Gelda.

Pracovné povinnosti i zranenie hráčov mali za následok, že Dobšinčania nastúpili proti Ťahanovciam len s desiatimi hráčmi.

Priebeh prvého polčasu nasvedčoval tomu, že to pre hostí bude vcelku jednoduchá záležitosť. Domáci sa stiahli dozadu a vlastne len čakali. Navyše sa do brány postavil prvýkrát v sezóne Breuer. Mišinu vyradili zdravotné problémy. Chvíľu teda trvalo, kým sa rozchytal.

Postupne sa však aj domáci začali osmeľovať a hostia riešili situácie faulami. Po dvoch z nich mali domáci výhodu pokutového kopu a J. Barnák sa nemýlil. Po prestávke domáci pridali a hra sa do istej miery vyrovnala. Nakoniec sa zápas skončil prehrou domácich 3:7.

Kapitán MFK Dobšiná Róbert Gotthardt: „Vzhľadom na to, že sme boli len desiati, sme da úvode stiahli a hostia to využili. Na polčas sa objavili rôzne úvahy, no nakoniec sme sa rozhodli dohrať zápas do konca. Po prestávke sme sa viac rozbehli a súper sa už nezdal byť taký silný.“

Ostatné výsledky 23. kola: Košická Nová Ves – Turňa n/B 17:1, Kechnec – Kokšov-Bakša 1:0, Poproč – Čečejovce 2:1, Malá Ida – Perín 4:0, Veľká Ida – Sokoľany 0:7.

Strelci

11 gólov – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
8 gólov – M. Putnocký (Dobšiná).
7 gólov – M. Martinko (obaja Dobšiná).
6 gólov – R. Gotthardt, F. Fabián (obaja Dobšiná).
4 góly – V. Vávra (Gemerská Hôrka), J. Barnák (Dobšiná).
3 góly – M. Poliak, A. Gallo, M. Gelda (všetci Dobšiná).
1 gól – D. Gere, D. Betík, R. Szkokan, R. Kardos, V. Kováč, Á. Iboš, A. Prónyai, J. Kovács, B. Vysoký, Á. Gyurán (všetci Gemerská Hôrka), L. Greško, J. Gelda, P. Repel, M. Langer, P. Hutník (všetci Dobšiná).
Vlastné góly – A. Izák (Gemerská Hôrka), A. Gallo (Dobšiná).

1. Sokoľany 23 20 3 0 88:13 63
2. Kechnec 23 16 4 3 59:30 52
3. Malá Ida 23 13 6 4 66:26 45
4. Poproč 23 11 5 7 56:38 38
5. Ťahanovce 23 11 3 9 48:44 36
6. Koš. Nová Ves 23 10 4 9 49:38 34
7. Perín 23 8 7 8 32:40 31
8. Veľká Ida 23 8 4 11 41:51 28