V Rožňave hrali bez gólov, Podhradie dalo výprask Parchovanom

Peter Podolinský|30. máj 2017 o 00:00

V 27. kole IV. ligy Juh narazili na seba dvaja ašpiranti na postup.

Aj keď mali Rožňavčania viac z hry, Krompachy si odviezli bod. Krh. Podhradia zdolalo Parchovany.

Rožňava – Krompachy 0:0

Góly: bez, ŽK: 0 – 40. a 78. M. Košč, 51. I. Košč, 53. J. Baluch, 77. D. Peták, ČK: 0 – 78. M. Košč, R: D. Sedlák, D: 820. ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer, V. Babik, I. Petruk, M. Gere, Pa. Gere, M. Gallo ml., P. Sappanoš, F. Kovács (66. R. Kardoš), J. Figúr (90. L. Drobňák), Zs. Ištók.

Od začiatku sa domáci nasťahovali na polovicu súpera a mali niekoľko striel, ktoré však brankár hostí Burkuš zlikvidoval. Potom sa osmelili aj hostia. V 29. min. zmaril sľubnú šancu Figúra znova brankár Krompách. V 30. min. sa vyznamenal Pulen, keď zmaril strelu Beleja i následnú dorážku.

Do druhého polčasu vstúpili domáci tlakom. Postupne však brankár Burkuš zmaril šance Kovácsa, Sappanoša či Figúra. V 55. min. vyrazil priamy kop P. Gereho, o chvíľu na to sa na druhej strane vytiahol Pulen.

V 78. min. musel po druhej žltej karte odísť kapitán M. Košč. Pásku si od neho prebral brankár Burkuš. O chvíľu na to mal vyloženú šancu P. Gere, neskôr ešte aj Figúr.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Od začiatku sme chceli súpera zatlačiť, mali sme viac loptu, vytvárali sme si aj šance. Nevyužili sme ich. Hostia v prvom polčase pohrozili len po jednom brejku. Pozorne bránili. V prvom polčase sme ich okrem brejku nepustili to vážnejšej šance. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, vytvorili sme si viacero šancí, no opäť sme ich nedokázali premeniť. Hostia pod tlakom robili chyby, z čo pramenila aj červená karty. Ešte viac sme súpera zatlačili, no asi nám nebolo v tomto zápase súdené skórovať. Všetci chlapci sa snažili, no sú zápasy, keď to jednoducho nejde. Boli sme lepší, zaslúžili sme si vyhrať, ale ak nedáme toľko šancí, tak sa vyhrať nedá. Všetko je v našich rukách, ešte máme tri zápasy. Verím, že ich úspešne zvládneme a skončíme na prvom mieste.“

Tréner FK Pokrok Krompachy Ľuboš Ontko: „Pre nás v prvom rade remíza nič nerieši, v druhom ma potešilo to, že hoci sme mali vylúčeného hráča, práve vtedy sme začínali mať loptu viac na kopačkách, aj napriek tomu dokázali domáci s nami remizovať. Ich pričinením, lebo mali zopár šancí, ktoré nedali. Remízu či prehru sme neriešili, my sme tu chceli uhrať tri body. Nepodarilo sa. Z tohto pohľadu by sme nemali byť spokojní, no napriek tomu kvalita v zápase bola. Chlapci išli na dno síl, na oboch stranách vydali hráči zo seba všetko. Za čo im chcem poďakovať. Verím, že aj keď nepadol gól, divákom sa zápas páčil. Podržal nás brankár, ale to patrí k tomu. Každý má na ihrisku nejakú úlohu a brankár je tu na to, aby dačo aj chytil. Teraz nám veľmi pomohol, aby sme neinkasovali gól. No smerom dopredu som sklamaný, veril som, že urobíme viac. Gól môže padnúť aj v 90. minúte. Škoda, že sme v závere hrali oslabení, mohlo to dopadnúť inak. Vylúčenie prišlo vtedy, keď sme začínali viac hrať, prihrávať si. Bol som tiež rád, že sme do 15. minúty nedostali gól, lebo sme hrali dosť zakríknuto. Čakali sme, čo urobí súper. Potom sme sa osmelili a začali hrať kombinačný futbal. V obrane sme hrali dobre, no veril som, že aj Gejzovi niečo pošleme. Nepodarilo sa, no aj taký je futbal.“

Krh. Podhradie – Parchovany 8:0 (2:0)

Góly: 26., 73. 87. a 90. M. Almáši, 40., 50. a 89. L. Héger, 78. J. Benedik, ŽK: 0 – 24. D. Popaďák, 53. P. Topoľovský, R: B. Marko, D: 120. KRH. PODHRADIE: M. Manko – J. Erdöfalvi, M. Pollák (73. J. Benedik), M. Almáši, K. Zubrický, D. Gere, I. Oravec (67. D. Vozár), M. Mészner (76. M. Kozák), L. Héger, Š. Kún, N. Lükő.

Podhradčania sa v súboji s posledným celkom tabuľky rozbiehali pomalšie. Do prestávky sa presadili v 26. min. Almáši a 40. min Héger. V 50. min. pridal Héger tretí gól. Zvyšných päť padlo od 73. do 90. min., keď už hostia kondične nestíhali na domácich hráčov.

Viceprezident FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď: „Spočiatku sme sa prispôsobili súperovi. Pomaly sme však získavali prevahu začali dávať góly. Aj keď sme vysoko vyhrali, bol to skôr oddychovejší zápas a nemalo to taký správny náboj.“

Ostatné výsledky 27. kola: Strážske – Čaňa 0:7, Sobrance – Medzev 1:2, Rudňany – Kalša 3:0, Geča – Hrabušice 3:0, Veľké Kapušany – Veľký Folkmar 8:0, Maria Huta voľno.

Strelci

19 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie).