Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Peter Podolinský|23. máj 2017 o 00:00

Futbalový víkend sa začal už v piatok dohrávkou 20. kola.

Futbalový víkend sa začal už v piatok dohrávkou 20. kola v Krh. Dlhej Lúke. V nedeľu potom mužstvá odohrali zápasy 22. kola.

Betliar – Dlhá Ves 3:2 (1:1) Góly: 32. R. Fabian (11 m), 86. Zs. Barkasz, 88. L. Lörincz – 12. M. Makkai, 54. A. Örvös, ŽK: 74. Zs. Barkasz, 88. L. Lörincz, 90. L. Fafrák – 87. D. Zsóri, ČK: 0 – 31. M. Makkai, R: P. Galík, DZ: G. Gášpár, D: 50. BETLIAR: Ľ. Šofranko – I. Lörincz, R. Fabian, Zs. Barkasz, M. Ďuriček, R. Jakab (61.L. Fafrák), M. Marciš, L. Lörincz, D. Szilardi (70. Ľ. Zatroch), J. Benedikty, M. Oravec. DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Beke, G. Ferdinand (76. Zs. Mezei), M. Makkai, K. Segyo, A. Örvös, Cs. Flander, P. Mičinsky (16. N. Kövesdi), D. Novák, M. Dusza, D. Zsóri.

Zápas v Betliari mal milý úvod. Vedenie Tatrana sa rozhodlo, že raz za mesiac ocení narodeninových a meninových oslávencov malou pozornosťou. Pred zápasom tak boli ocenení traja hráči. Úvod zápasu však už pre domácich tak milý nebol. Aktívni hostia využili v 12. min. chybu v zadných radoch a Makkai strelil prvý gól zápasu.

V 16. min. museli hostia striedať zraneného Mičinského. V 31. min. strelec gólu Makkai odvrátil loptu smerujúcu do brány rukou. Videl za to červenú kartu a R. Fabian premenil pokutový kop. V závere polčasu unikol Szilardi, hostia ho zastavili len za cenu faulu. Fabian však druhú penaltu nepremenil.

Napriek oslabeniu o jedného hráča boli to znova hostia, ktorí sa ujali vedenia. Obrana domácich nedokázala odvrátiť loptu a Örvös skóroval. Tlak domácich však postupne narastal a hralo sa viac na polovici hostí.

Dlho však odolávali. Rozhodnutie tak padlo až v posledných piatich minútach. V 86. min. po štandardke skóroval Barkasz a v 90. min. zabezpečil tri body pre Betliar L. Lörincz.

Jablonov n/T – Rudná 1:1 (0:0) Góly: 51. F. Rohály – 66. O. Vysoký ( 11 m), ŽK: 37. L. Zajdó – 0, R: M. Uharček, DZ: F. Drenko, D: 50. JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, G. Páll, T. Hlavček, A. Viszlay, Pa. Hutník, Pas. Milata, P. Hundza, M. Fifik, F. Rohály, Á. Kardos. RUDNÁ: A. Köteles – M. Galajda, Cs. Óvary, O. Sanisló, A. Gyömbér, L. Dávid (46. Z. Lörinc), O. Vysoký, A. Hanzlík, S. Székely, P. Kontra, P. Szöllös.

Stretnutie sa hralo už o druhej popoludní. V prvom polčase diváci gól nevideli. Do druhého polčasu vkročili lepšie domáci. Do vedenia ich dostal F. Rohály. V 66. min. hostia vyrovnali, keď penaltu premenil skúsený O. Vysoký. Do konca sa už na remíze nič nezmenilo.

Krh. Dlhá Lúka – Honce 9:2 (7:2) Góly: 10. a 25. A. Rigó, 19., 37. a 45. J. Čižmár, 28. a 83. Š. Bodnár (11 m), 36. a 63.K. Albert – 3. J. Hric, 24. J. Pástor, ŽK: bez, R: J. Molnár, DZ: Š. Bodnár, D: 80. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, Cs. Korintuš (46. T. Kuru), A. Kovács, I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas, Š. Bodnár, P. Klárik, A. Rigó, T. Hegedüs. HONCE: Joz. Karalo – J. Hric, S. Dzureň, J. Sklenár, J. Pástor, O. Varga, Ján Karalo, M. Vranec, Pe. Gere, N. Gallo, D. Forgáč.

Hostia odolávali niečo viac ako dvadsať minút. Ujali sa gólom Hrica a na 2:2 ešte vyrovnal J. Pástor. Potom už dávali góly len domáci. Zlom v zápase bola premenená penalta Š. Bodnára na 4:2, ktorú v dvoma gólmi v rýchlom slede potvrdili Albert a Čižmár. V polčase bol stav 7:2. Po zmene strán sa už len dohrávalo a domáci si hráči si vyskúšali aj iné posty na akých zvyčajne hrávajú.

Rožňavské Bystré – Hrhov 9:0 (4:0) Góly: 9. a 44. O. Šomšák, 27., 41. a 68. R. Bubenčík, 52. P. Kubej, 58. P. Minčík, 72. a 85. J. Drenko, ŽK: 62. O. Ujházi – 0, R: D. Poťmák, DZ: F. Drenko, D: 80. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – I. Demján (73. F. Znak), D. Koncz, Š. Dorkin (56. O. Ujházi), T. Kuchta (46. J. Drenkoň, P. Kubej, J. Lipták Giba, D. Hloška (46. M. Szilágyi), J. Urban, R. Bubenčík, O. Šomšák (56. P. Minčík). HRHOV: A. Bartók – K. Demeter, Z. Üveges, Ľ. Bartók, G. Veverica, T. Šimon, R. Kardos, L. Kovács, Z. Veverica.

Hostia prišli len o deviatich a bolo tak dopredu jasné, že pôjde len výšku skóre. Prvý gól padol v 9. min. V 26. min. potom nepremenil J. Urban pokutový kop.

Do prestávky však náskok domácich narástol na 4:0 a viackrát zachránila hostí konštrukcia brány. V úvode druhého polčasu domáci mohutne prestriedali. Nastúpili jednak hráči z lavičky, jednak hráči, ktorí sa po zraneniach postupne vracajú do kádra. Skóre postupne narástlo na konečných 9:0, pričom Bubenčík si zaknihoval hetrik.

Drnava – Bohúňovo 3:1 (2:1) Góly: 32. An. Herczeg, 43. D. Zakhar (11 m), 78. T. Lipták – 43. R. Lipták, ŽK: 68. K. Šoltés – 32. A. Szaniszló, 78. A. Gergely, R: M. Uharček, DZ: J. Šmelko, D: 100. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, E. Polyák (72. T. Lipták), J. Barczi (89. D. Fodor), D. Tisza, Jak. Maliňák, B. Šoltés, D. Babič (82. M. Mázik), M. Ondrej (58. R. Kováč), K. Šoltés, An. Herczeg. BOHÚŇOVO: K. Molnár – A. Szaniszló, Sz. Gergely, Š. Gergely, R. Lipták, R. Kulik, A. Gergely, L. Kovács, K. Illés, K. Gergely, Z. Tomi (66. D. Szkokan).

Po piatkovej prehre v Krh. Dlhej Lúke neuspeli hráči Bohúňova ani v Drnave. V 32. min. otvoril skóre An. Herczeg a v závere polčasu sa k nemu pridal aj brankár Zakhar, ktorý premenil penaltu. Hostia však ešte do prestávky dali kontaktný gól R. Liptákom. V druhom polčase ešte vedenie domácich poistil T. Lipták.

Dohrávka 20. kolo: Krh. Dlhá Lúka – Bohúňovo 3:1 (1:0) Góly: 7. J. Gebe, 46. J. Čižmár, 86. Cs. Korintuš – 59. K. Illés, ŽK: 0 – 28. P. Kubik, 70. A. Gergely, R: J. Ször, DZ: P. Béreš, D: 30. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, Cs. Korintuš (86. J. Rusznyak), A. Kovács, I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas, Š. Bodnár, J. Gebe (46. R. Klárik), A. Rigó (82. T. Kuru), T. Hegedüs. BOHÚŇOVO: K. Molnár – A. Szaniszló (77. M. Horváth), Sz. Gergely, Š. Gergely, R. Lipták (70. Z. Tomi), K. Csótó (46. K. Gergely), R. Kulik, A. Gergely (75. D. Szkokan), L. Kovács, K. Illés, P. Kubík.

V piatok 19. mája dohrávali v Krh. Dlhej Lúke zápas 20. kola s Bohúňovom. Skóre otvoril v 7. min. J. Gebe. Po druhom góle J. Čižmára na začiatku druhého polčasu sa domáci akoby uspokojili. Hostia zacítili šancu a gólom Illésa znížili na 2:1. V závere však skúsený Korintuš pridal tretí gól a body zostali doma.

12. Hrhov 18 3 1 14 31:75 10
(Nižná Slaná sa pred začiatkom zo súťaže odhlásila. Vlachovo sa odhlásilo pred začiatkom jarnej časti, pred 15. kolom.)