K oporám FK Gemerská Hôrka patrí aj Tibor Kardoš.
K oporám FK Gemerská Hôrka patrí aj Tibor Kardoš. (Autor: Nika Vávrová)
Peter Podolinský|23. máj 2017 o 00:00

V piatej lige boli na programe zápase 22. kola.

Gemerská Hôrka získala v súboji s Košickou Novou Vsou bod, Dobšiná na pôde lídra vysoko prehrala.

Gemerská Hôrka – Košická Nová Ves 0:0 Góly: bez, ŽK: 41. T. Kardoš, 66. R. Szkokan, 68. R. Madarász – 45. M. Lukčo, 60. Ch. Hric, R: J. Pavlovský, D: 100. GEMERSKÁ HÔRKA: G. Asztalos – D. Bodnár, R. Szkokan, Š. Tóth, R. Madarász, V. Vávra, M. Lörinc, L. Hruška, M. Róth, T. Kardoš, B. Vysoký (70. V. Kováč).

V nedeľu nastúpili futbalisti Gemerskej Hôrky proti Košickej Novej Vsi už na ihrisku v Gemerskej Polome. V prvom polčase hrali hostia s chvíľami veľmi silným vetrom v chrbte. Vytvorili si aj tri tutovky, no zostali nepremenené. Po prestávke pomáhal vietor domácim, no jedinú vážnejšiu šancu mal v závere zápasu Vávra.

Prezident FK Gemerská Hôrka Jaroslav Švehla: „Mužstvá si zaslúžene rozdelili body a po remíze 0:0 sa môžme chystať na Sláviu TU Košice. Hrať budeme v sobotu popoludní o 17.00 na trávniku v Gemerskej Polome, kde nám myslím vytvorili domáce prostredie. Poďakujem sa aj všetkým chalanom za zápas a hlavne Tiborovi Kardošovi, ktorý mňa osobne nikdy nenechal v štichu a vždy si nájde a našiel čas aj na futbal v nabitom pracovnom živote.“

Sokoľany – Dobšiná 9:1 (4:0) Góly: 10. 32. 43. 69. D. Varga, 18. L. Varga, 51. M. Miškovič, 66. A. Brunovský, 71. L. Majoroš, 81. L. Lukáč (11 m) – 82. M. Gelda, ŽK: 0 – 80. R. Gotthardt, R: Š. Kavčák, D: 130. DOBŠINÁ: Š. Mišina – M. Martinko, J. Barnák, M. Gelda, A. Gallo, R. Gotthardt, M. Langer, M. Majerčák, M. Putnocký, P. Hutník, M. Dudra (19. P. Repel)

Na pôde lídra V. ligy nemali Dobšinčania veľa šancí na dobrý výsledok. Prvý gól inkasovali v 10. min. Odpoveďou bola strela Putnockého, ktorú domáci brankár s námahou vytlačil na roh. V 18. min. sa pri výskoku nepríjemne zranil Dudra, domáci dali gól a dobšinský hráč musel striedať.

Ešte ani za stavu 3:0 nevešali hostia hlavu a hroziť sa snažili hlavne po štandardkách, no gól do šatne im vzal energiu. Po prestávke už viac menej rezignovali. V závere sa im predsa len podarilo čestný úspech, keď skóroval M. Gelda.

Tréner MFK Dobšiná Július Strelka: „Ťažko v tomto zápase niečo hodnotiť. Góly sme inkasovali po vlastných chybách a neskôr hráči rezignovali. Možno by to bolo trochu iné, ak by sa nám podarilo využiť šancu za stavu 1:1. No na keby sa nehrá.“

Ostatné výsledky 22. kola: Kechnec – Malá Ida 3:2, Turňa n/B – Kokšov-Bakša 0:3, Perín – Veľká Ida 1:1, Ťahanovce – Poproč 2:0, Slávia TU Košice – Čečejovce 6:1.

Strelci

10 gólov – D. Bodnár (Gemerská Hôrka).
7 gólov – M. Putnocký, M. Martinko (obaja Dobšiná).
6 gólov – R. Gotthardt, F. Fabián (obaja Dobšiná).
4 góly – V. Vávra (Gemerská Hôrka).
3 góly – M. Poliak, A. Gallo, M. Gelda (všetci Dobšiná).
2 góly – J. Barnák (Dobšiná).
1 gól – D. Gere, D. Betík, R. Szkokan, R. Kardos, V. Kováč, Á. Iboš, A. Prónyai, J. Kovács, B. Vysoký, Á. Gyurán (všetci Gemerská Hôrka), L. Greško, J. Gelda, P. Repel, M. Langer, P. Hutník (všetci Dobšiná).
Vlastné góly – A. Izák (Gemerská Hôrka), A. Gallo (Dobšiná).

1. Sokoľany 22 19 3 0 81:13 60
2. Kechnec 22 15 4 3 58:30 49
3. Malá Ida 22 12 6 4 62:26 42
4. Poproč 22 10 5 7 54:37 35
5. Ťahanovce 22 10 3 9 41:41 33
6. Perín 22 8 7 7 32:36 31
7. Koš. Nová Ves 22 9 4 9 32:37 31
8. Veľká Ida 22 8 4 10 41:44 28