Jedna zo šancí futbalistov Krh. Podhradia.
Jedna zo šancí futbalistov Krh. Podhradia. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|23. máj 2017 o 00:00

Krásnohorské Podhradie doma zdolalo Geču.

V 26. kole IV. ligy sa zástupcom Gemera darilo. Krh. Podhradie doma zdolalo Geču a Rožňava si doviezla cenné tri body z Medzeva.

Krh. Podhradie – Geča 3:2 (1:0) Góly: 16. a 70. M. Almáši, 73. R. Kuzma – 78. S. Kopas, 86. M. Figura, ŽK: 0 – 70. S. Kopas, 75. M. Figura, R: V. Paulišin, D: 100. KRH. PODHRADIE: M. Manko – J. Erdöfalvi, M. Pollák (76. J. Benedik), A. Vaško, M. Almáši, R. Kuzma, K. Zubrický, D. Gere (90. D. Genči), I. Oravec, M. Mészner, L. Héger (67. D. Vozár).

Hostia prišli s jedenástimi hráčmi a v úvodných minútach sa domáci do nich zahryzli. V 4. min. vytlačil brankár Geče priamy kop Almášiho na roh, o chvíľu na to neuspeli domáci ani po sérii striel. Nasledovali Mésznerove nožničky, síce efektné, ale vedľa brány. V 9. min. neuspela dorážka Hégera.

V 16. min. sa domáci konečne mohli radovať. Almáši rozohral rohový kop smerom do brány a cloniaci Kuzma zmiatol hráčov súpera i brankára a lopta prešla do brány. Postupne sa však hra vyrovnala a aj hostia sa osmelili. Obrana domácich však bola pozorná. V 35. min. sa po súboji zranil hráč hostí Tóth. Pre vykĺbené rameno musel vyhľadať pohotovosť.

V závere polčasu mali ešte šance domáci Almáši a strelu Hégera vytlačil Perun na nad bránu.

Po prestávke síce hrali domáci o jedného viac, ale početnú výhodu dlho nevedeli zužitkovať na gól. Obetavá obrana hostí sa viackrát vyznamenala. Zlom prišiel až v 70. min. keď sa presadil znova Almáši a tri minúty na to skóroval aj Kuzma. Radosť z dobrého výsledku sa však ukázala ako predčasná.

Posledná štvrťhodina patrila hosťom. V 78. min. znížil na 3:1 Kopas a v 86. min. pridal druhý gól Figura. Nakoniec však domáci víťazstvo udržali.

Tréner Krásnohorského Podhradia Július Balta: „Bol to taký gulášový zápas. Ukázal sa však veľký výkonnostný rozdiel oproti zápasu spred týždňa v Maria Hute, kde sme hrali výborne a v tomto zápase. Geča aj keď prišla zošitá, disponovala kvalitnými hráčmi. Ešte sa im zranil hráč. Hrali sme o jedného viac, mohli sme ísť do kombinácií, držať loptu. Súpera dostať pod tlak, aby chyboval, my sme miesto toho hrali dosť chaoticky a neefektívne. Niet veľmi čo chváliť. Tri body sú tri body, ale futbal robíme preto, aby sme mali radosť. Predchádzajúci zápas som sa z futbalu radoval a teraz som sa aj hneval. Vedieme 3:0 a urobíme školácky chyby. Namiesto zjednodušenia sme si hru komplikovali a necháme si dať dva góly. Nie som spokojný s celkovým prejavom hráčov. Niet veľmi koho chváliť. Môžem sa akurát tešiť trom bodom. Trochu sme si v tabuľke polepšili. Príčinu vidím aj v laxnom prístupe. V zostave mám, aj keď sa na mňa budú niektorí hnevať za tieto slová, tak šiestich siedmich hráčov na štvrtú ligu. Občas záleží aj na tom, kto má aký deň. Ani jeden zápas nejdem tak na lavičku, že viem, čo tí moji hráči urobia. Furt je to o tom, že sa ich snažím pripraviť na súpera, no ak sami nebudú chcieť, vždy to ostane v hádankách. Tak ako aj v tomto zápase. Chvála trom bodom. Ďakujem súperovi, divákom i chlapcom, no dnes ma futbal nepotešil.“

Tréner FK Geča 73 Radoslav Maťáš: „Mali sme nejaké svadby, niektorí robia na smeny, tak nemohli prísť. Klobúk dole dnes pred tými, ktorí prišli. Boli sme presne jedenásti, dokonca od 35. minúty sme hrali len desiati. Keďže sa nám zranil ľavý obranca a musel ísť dole. Jediný ľavačkár na ihrisku, tým pádom sme museli hráčov poposúvať a hrať ináč. Zatvorili sme a čakali sme čo bude. Polčas 1:0 bol celkom prijateľný pre nás. Viem, že moji chlapci góly vedia dávať za akéhokoľvek stavu, len bolo treba v šatni trochu povzbudiť, no i zvýšiť hlas.V druhom polčase dvaja záložníci mali úlohu sa sledovať a raz jeden, raz druhý z nich bol útočník, ale snažili sme sa o to, aby to súper nezistil. Podarilo sa nám prekvapiť domácich. Škoda, že sme to nedotiahli až na tú remízu. Domácim blahoželám k víťazstvu.“

Futbalisti Rožňavy vyhrali v Medzeve: fotogaléria

23.5.2017

Medzev – Rožňava 1:3 (1:1) Góly: 30. R. Jurko – 15. a 70. F. Kovács, 53. J. Figúr, ŽK: 10, M. Matej, 20. G. Majoroš, 68. R. Gondoľ – 43. P. Sappanoš, 69. I. Petruk, R: P. Ištoňa, D: 200. ROŽŇAVA: G. Pulen – Z. Breuer, V. Babik, I. Petruk (87. L. Drobňák), M. Gere, Pa. Gere, M. Gallo ml. (90. R. Greško), P. Sappanoš, F. Kovács (77. R. Kardoš), J. Figúr, Zs. Ištók.

Rožňava začala v Medzeve nebojácne a po štvrťhodine sa ujala vedenia gólom F. Kovács. Domáci odpovedali po polhodine hry gólom Jurka. Nerozhodným stavom sa prvý polčas aj skončil. Po prestávke sa po dlhšej pauze podarilo presadiť kanonierovi J. Figúrovi.

Dôležitým gólom dostal Rožňavu znova do vedenia. V 70. min. náskok natiahol znova F. Kovács. V ďalšom priebehu si už Rožňava tri body vziať nedala.

Ostatné výsledky 26. kola: Hrabušice – Maria Huta 3:1, Veľký Folkmar – Strážske 0:3, Kalša – Sobrance 3:0, Krompachy – Veľké Kapušany 4:0, Parchovany – Čaňa 2:4, Rudňany voľno.

Strelci

17 gólov – R. Kuzma (Krh. Podhradie).
15 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie).